Advert
Advert
Advert

CHP’DEN İMZA KAMPANYASI...

CHP’DEN İMZA KAMPANYASI...
Bu içerik 1091 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milas Gençlik Kolları tarafından imza kampanyası düzenlendi...

 “Karma Eğitim Şart” sloganıyla Cumhuriyet Halk Partisi Milas Gençlik Kolları tarafından Atapark’ ta düzenlenen imza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İmza kampanyasına Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, CHP Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve meclis üyeleri katıldı.

İmza kampanyası hakkında bir basın açıklaması yapan CHP Milas Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur; “Gerici eğitimin panzeri: Laik, Bilimsel ve Aydınlanmacı eğitimdir!

AKP, siyasal iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşı sorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçi bir gençlik kültürü olarak kurguladı. Köy Enstitüleri’ni kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci gericiliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi gerici zihniyettir.

AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’den darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararak gerçekleştirmek istemiştir. Mevcut tüketim kültürü ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıyla savaşarak kazandığı aydınlanmacı bütün değer ve birikimler gençliğe yabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugün açık açık kendini ‘Karma Eğitim’in yeniden sorgulanması noktasına taşıdı.

Evren’den, Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırılarak ulaşılmaya çalışılıyor. 2018 – 2019 eğitim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı!

Bilimsel ve Laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlam olduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır.

Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nden çıkıp Anadolu’nun yoksul köy çocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşe öğretmenlerin soluğu bu kavgadadır.

Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitim mücadelesi uğruna; sağ kolunu omzundan keserek, yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerine fırlattığı bu mücadelede bizim geri duracağımızı düşünenler çok büyük bir yanılgı içerisindedir.

Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı, erkekli yürüyeceğiz.

Memleketin tüm yurtsever, cumhuriyetçi ve devrimci öğrencileri! görev başına” dedi.

Kampanyanın salı gününe kadar devam edeceğini bildiren Billur, Tüm Milas halkını imza kampanyasına katılmaya davet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-09-16 CHP Milas Gençlik Kollarının bu anlamlı imza kampanyasına destek verilmelidir.