Advert
Advert
Advert

ARASTAPARK SAKİNLERİ, ÇOÇUK OYUN BAHÇESİ İSTİYOR..!

ARASTAPARK SAKİNLERİ, ÇOÇUK OYUN BAHÇESİ İSTİYOR..!
Bu içerik 1039 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Arastapark sakinleri, çocukların ve kadınların güzel vakit geçirebileceği çocuk oyun alanı istiyor…

Eskilerin; eski hal, eski balıkhane, eski kasaphane olarak bildikleri alan Milas Belediyesi tarafından düzenlenerek, Arastapark adıyla hizmet vermeye başlayalı yıllar oldu. Park ilk açıldığında kent merkezinde alternatif bir mekan olarak, çok ilgi gördü. Kadın- erkek- çocuk herkesin ilgi odağı oldu. Kent merkezinde bir yerden bir yere gidenlerin ara noktada nefes aldığı, kısa süreliğine zaman geçirdiği bir yerdi. Bu ilgi bir süre sonra bazı nedenlerle azaldı ve zamanla yok oldu.

Arastapark çevresinde evi bulunan Aytekin Tokat ve Hüseyin Bencik, “burada bir grup yetişkin erkeğin vakit geçirme hakkı olduğu kadar; bizim eşlerimizin, çocuklarımızın ve torunlarımızın da hakkı var” diyerek, Arastapark'ta bir çocuk oyun alanının yapılmasını istediler.

Daha önce Akdemir Matbaası Sokak sakinleri olarak imza toplayıp belediyeye verdiklerini ama belediye yetkilileri tarafından dilekçelerine yanıt verilmediğini belirten Tokat ve Bencik; “Belediye Başkanımızdan buraya, akşam üzerleri ve tatil günleri çocuk ve torunlarımızın güzel vakit geçireceği, kişiliklerini geliştirecekleri bir çocuk oyun alanı yapmasını istiyoruz” diye konuştular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-09-15 Arastapark, çocukların oynadığı, kadınların da oturduğu bir yer haline getirilmeli. Çocuk oyun alanı orayı şenlendirir... Güzel olur...