Advert
Advert
Advert

KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDILAR...

KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDILAR...
Bu içerik 586 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Görme engelli vatandaşlar için düzenlenen bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler belgelerini aldılar...

Türkiye Görme Engelliler Muğla Şubesi tarafından düzenlenen, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen, görme engelli vatandaşlar için açılan bilgisayar kursunu bitirerek belge almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri düzenlenen kahvaltı etkinliğinde teslim edildi.

Baltalı Kapı Restaurant’ta düzenlenen etkinliğe, Ak Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Kızılca, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ramazan Evren Yalavaç, Bilgi İletişim Teknolojileri Öğretmeni Veysel Karani Ceylan, Türkiye Göreme Engelliler Federasyonu Muğla İl Başkanı Mehmet Özdemir, Görme Engelliler Milas Şube Sorumlusu Metin Polat, Gören Kalpler Bodrum Şube Başkanı Seher Yılmazer, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler ve aileleri katıldı.

Kurs hakkında açıklamalarda bulunan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Kızılca, Kurs’un, Halk Eğitim Merkezi’nde toplam 368 saatlik bir eğitim şeklinde, Bilgi İletişim Teknolojileri Öğretmeni Veysel Karani Ceylan tarafından verildiğini belirterek; “Bu etkinliği düzenlemekten ve içinde bulunmaktan çok mutluyuz. 21 Ekim’de başlayan Görme Engelliler Bilgisayar Kullanımı Kursu’na 6 kursiyerimizle başladık ve 7 Nisan’da son bulan kursumuzu 6 öğrencimiz de başarıyla tamamlayarak belgelerini almaya hak kazandılar. Bugün de bu belgeleri vermek için toplandık. Kursumuzun düzenlenmesinde katkıları olan Milas Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ak Parti İlçe Başkanı Fahri Acar ise bu kursun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek; “İnsanlar doğuştan ya da sonradan başına gelen bir kaza neticesinde engelli olabilirler ama önemli olan insanlarının kalbinin katı olmaması ve hoşgörülü olabilmesidir. Bu tür kursların düzenlenmesi çok önemli bir olay. Bu bağlamda bu kursların düzenlenmesi için elimizden gelen bütün desteği vereceğiz. Kursa katılan ve belgelerini almaya hak kazanan bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Etkinlik, kursiyerlere belgelerinin verilmesinin ardından gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500