Advert
Advert
Advert

METİN UCA MİLASLILARI KAHKAYA BOĞDU...

METİN UCA MİLASLILARI KAHKAYA BOĞDU...
Bu içerik 710 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Metin Uca, sahnelediği gösteriyle Milaslı izleyicilerin beğenisini topladı...

Sunucu, yazar, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Metin Uca, “Dilinizi Eşşek Arısı Soksun” adlı tek kişilik gösterisiyle Milaslı izleyicileriyle buluştu.

Milas Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan gösteriye; CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, meclis üyeleri ve çok sayıda Milaslı sanatsever katıldı.

Tek kişilik gösterisiyle büyük beğeni toplayan Metin Uca, sahnedeki enerjik hareketleri, esprili, iğneleyici ve eleştirel anlatımıyla Milaslı izleyicileri kahkahaya boğdu. Gündelik hayat, politika ve sosyal hayatı mizahi bir dille anlatan Uca, ülkemiz insanlarının gazete kupürlerine yansımış, yaptıkları tuhaf durumları, gazetecilik yaptığı dönemlerde karşılaştığı absürt olayları ve günümüz olaylarını harmanlayarak, seyircilerden bol alkış topladı.  Konuşma dilimizin yozlaştığını ve yerine yabancı kökenli kelimelerin girdiğine değinen usta sanatçı Metin Uca, dilimize giren bu kelimelerden örnekler göstererek, bu kelimelerden bir an önce kurtulup, Türkçe kelimeler kullanılması gerektiğine değindi. Gösterisinde, sosyal medyada fenomen olmuş videolar, TV şovları ve ilginç telefon mesajlaşmalarından örnekler gösteren Metin Uca, bu görseller üzerinden, konuşma dilimizdeki hatalara ve yanlışlıklara mizahi bir üslupla temas etti.

Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Metin Uca, gösteriyi izlemeye gelen seyircilere keyif dolu anlar yaşattı. Programın sonunda seyircilerin ayakta alkışladığı Uca’ya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat günün anısına bir plaket takdim etti. Aldığı plaket ve seyircinin ilgisi karşısında mutluluğunu dile getiren Metin Uca, Milas halkına; “ Konukseverliğiniz, oyuna katılımlarınız ve salonu ısıtan muhteşem kahkahalarınız için teşekkür ediyorum” dedi. Program fotoğraf çekimiyle son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500