Advert
Advert
Advert

İSTİFA YOK YOLA DEVAM…

İSTİFA YOK YOLA DEVAM…
Bu içerik 976 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yeni Milasspor Külüp Başkanı Ahmet Karabıyık, 12 Eylül 2018 Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, sosyal medya yolunu kullanarak istifasını isteyenlerin açıklamalarının gerçek dışı olduğunu söyleyerek, “3 yıl için göreve geldik ve görevimizin başındayız” dedi.

Yeni Milasspor Külüp Başkanı Ahmet Karabıyık, 10 Eylül pazartesi akşamı Milasspor Tesisleri’nde taraftarlar derneği ve taraftarların hesap sorma amacıyla geldikleri görüşme ile ilgili olarak verdiği beyanatta; “henüz yönetim olarak çok yeni olmamıza rağmen, taraftarların takımdan ayrılan 2 futbolcuyu bahane ederek görevi bırakmamızı istenmesi hem şahsımı hem yönetim ekibimi hem de sporcularımı üzmüş ve olumsuz olarak etkilemiştir” dedi.

Yapılan Eleştiriler Haksız ve Yıpratıcıdır…

Başkan Karabıyık basın açıklamasında basın mensuplarına şu bilgileri verdi:

"Göreve geldiğimizden buyana sosyal medya da şahsıma yönelik yapılan sözleri kınıyorum. Biz bu kulübü zor şartlarda aldık ve tüm zorluklara rağmen ligde şampiyonluk ve BAL hedefi ile yola çıktık. Hedefimiz doğrultusunda bir futbolcu kadrosu kurduk. Teknik Sorumlumuz Cenk Atasoy, Yardımcı Antrenör Önder Becek yönetiminde futbolcularımız antrenmanlara başladılar.

Ancak antrenman sahası konusunda sıkıntısı yaşıyoruz. Takımdan 2 futbolcumuzun ayrıldığı doğrudur. İnan Karabulut’un parasını alamadığı gerçek değildir. Düğerek Güneşsporla anlaşmış olmasına rağmen bizimle antrenmana çıkmış ve tesiste kalmıştır.

Kurban Bayramı’nda tüm futbolcularımıza bayram harçlığı gönderdik. İnan Karabulut benim ihtiyacım yok diyerek harçlığı istememiştir.

Diğer futbolcumuz Bedircan Doğanay ise kendisine vaat ettiğimiz zamanda ödeme yapmadığımız nedeniyle kulüpten ayrılmıştır. Bedircan’ı büyük umutlarla almıştık ancak hesapta olmayan kulüp borçlarının çıkması sonucunda Bedircan’ın parasını zamanında yatıramadık.

Taraftarlara Bedrican’ın geri getirilmesi konusunda söz verdik ancak maliyeti çok yüksek olan bu sporcuyu, yönetim ekibimiz de onaylamadı ve kendisi ile yollarımız ayrıldı.

Ayrıca bugüne kadar kadromuza aldığımız futbolcuların kulübümüze maliyeti 187 bin TL.’dir. Futbolculara 71500 TL ödeme yaptık. Geriye kalan paralarını bir takvim doğrultusunda ödeyeceğiz.

Yeni Milasspor yemeğinden beklentimize karşılık alamadık.

150 bin TL. bekliyorduk. Aldığımız para sadece 70 Bin TL.’dir. 650 kişilik yemek verdik katılımcı sayısı sadece 400 kişiydi.

2 genç futbolcumuz Yiğit ve Barış’ı Muğlaspor’a verdik. Yüzde 35 para alacağızımızı henüz alamadık. Kulübümüze vaat edilen bazı paraları da alamadık. Son olarak kulübün aracını kurtararak futbolcularımıza tahsis ettik.

Çok kısa bir sürede yönetimde olmamıza rağmen Yeni Milasspor’u Bal Ligi’ne çıkarmak için mücadelemizi yaparken, taraftarlar derneğinin ve bazı taraftarların bu anlamsız tepkilerinin yanlı yapıldığını düşünüyorum. Bu tür olayların kulübümüze zarar verdiğinin altını çizerek belirtmek istiyorum.

Bu anlamda profesyonel bir geçmişi olan spor kulübümüzün maruz kaldığı bu durum nedeniyle siz basın mensuplarına ve Milas spor kamuoyuna bu açıklamayı yapmayı uygun gördüm” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500