escort izmir

Advert
Advert

KİŞİSEL GÜVENLİK VE SUÇTAN KORUNMA KONUŞULDU…

KİŞİSEL GÜVENLİK VE SUÇTAN KORUNMA KONUŞULDU…
Bu içerik 1603 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamlığı tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin başlaması ile yaşanması olası muhtelif sorunların önüne geçilmesi adına bir toplantı düzenlendi...

Milas Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programda sunum ve soru cevap yöntemiyle sorunlar açıklanıp, bu sorunlara çözüm bulunması konusunda açıklamalar yapıldı.

Toplantıya; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Jandarma Kıdemli Başçavuş Erhan Diçdemir, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Okul Yöneticileri, Okul Aile Birliği Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programın başında Milas İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Tomokin tarafından, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının ortaklaşa hazırladığı “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri” konulu eğitim programını sunum şeklinde, sinevizyona yansıtılarak katılımcılara anlattı.

Sunumun ardından ise Milas Kaymakamı Eren Arslan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Okul idarelerinin önemine değinen Kaymakam Arslan, “Okul müdürü okulunda olan biten her şeyden sorumludur. Varlık sebebi budur, bu yüzden güvenlik konusunda bir aksaklık veya ihmal olursa, yapması gerekenlerde gecikme olursa gerekli hukuki yaptırımlar olacaktır” dedi. Konuşmasının devamında öğrenci velilerine değinen Arslan “Görevde bulunduğum sürede tespit ettiğim konu, veli duyarlılığının çok düşük olduğu, öğrenci ve okulla iletişim konusunda maalesef istenilen seviyede olmadığıdır. Bu yüzden önlenebilecek çok basit konular bile zaman içinde büyük sorunlara neden olabilir. Bu yüzden bu iletişim kanallarını çok sıkı ve sağlam tutmamız lazım” dedi. Son olarak muhtarların görevlerine değinen Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Muhtarlarımız kendi mahallerinde bulunan okulların idarecileriyle ve öğrenci velileriyle iletişim halinde olan, mahallenin sorunlarıyla birebir ilgilenen ve bunları ilgili kurumlarla da koordine eden olduğu için, güvenlik konusunda iletişim kanallarını çok açık tutmalarını bekliyorum” diyerek, denetim anlamında ve kontrol anlamında Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediyenin üzerlerine düşeni yapacağını belirtti. Kaymakam Arslan, çocukların güvenli eğitim ortamının herkesin ortak düşünce ve gayreti ile mümkün olacağını ifade ederek sözlerini noktaladı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Katılımcılar çözülmesi gereken sorunları ve isteklerini, ilgili kurumlara aktararak, bu sorunların çözümü konusunda bilgiler aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500