Advert
Advert
Advert

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN KERMES...

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN KERMES...
Bu içerik 1387 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Atapark’ta kermes düzenledi...

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Atapark’ta kurulan Yörük Türkmen çadırında, halkla kaynaşmayı ve Türk kültürünü tanıtmayı amaçlayan kermese vatandaşlar katılım sağladı.

Kermes hakkında açıklamalarda bulunan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, “Halkımızla milletimizle iç içe olmak ve kültürümüzü yaşatabilmek, geçmişteki yaşantımızı, kültürümüzü gösterebilmek adına bu kermesi düzenledik. Aynı zamanda yeni bir eğitim öğretim dönemine giriyoruz, bu dönemde Ülkü Ocakları olarak genç kardeşlerimizin eksikliklerinin giderilebilmesi, kardeşlerimize yardımcı olmak amacıyla böyle bir faaliyet düzenledik. Kurduğumuz çadırda da Türk Dünyası’nın kültürünü anlatmaya çalışıyoruz. Bunun yanında halkla içi içe olmak önemli, kermesimize yoğun bir katılım var ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz” dedi. Kermese katılım sağlayan ve destek veren herkese teşekkür eden Başkan Gönül, yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Hayrettin Gönül’den sonra söz alan Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, Atapark’ta kurulan Yörük çadırı hakkında bilgilendirmeler yaparak, kermese katılan ve bu kermesin düzenlenmesine destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500