Advert
Advert
Advert

CHP 95 YAŞINDA...

CHP 95 YAŞINDA...
Bu içerik 561 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923 tarihinde önce “Halk Fırkası” adıyla kurulan, 1924 yılında “Cumhuriyet Halk Fırkası” 1935 yılında ise “Cumhuriyet Halk Partisi adını alan parti 95. yaşını kutladı...

Ülkemizin en köklü partilerinden olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 95. kuruluş yıldönümünü,tüm yurtta  olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirdiği etkinlikle kutladı.

İlçemizde bulunan,  Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen etkinliğe; Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar ve Faik Karagöz, Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin, meclis üyeleri, partili ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla devam etti.

CHP Genel Başkanı liderliğinde düzenlenen etkinlikte ise CHP Muğla milletvekilleri; Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu Ankara’da düzenlenen etkinliğe katıldılar. Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıkan heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulundu. Anıtkabirde yapılan etkinliğin ardından ise, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında, Genel Merkez Binası’nda İl Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500