Advert
Advert
Advert

BALKAN ŞAMPİYONU OLDULAR...

BALKAN ŞAMPİYONU OLDULAR...
Bu içerik 531 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

7-8-9 Eylül tarihleri arasında Bosna-Hersek’in Sarejova şehrinde yapılan Balkan Şampiyonası, Büyük Minikler ve Yıldızlar Milli Takım Kafilesi’nde yer alan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nin güreşçileri sikletlerinde büyük bir başarı elde ederek Başkan Şampiyonu oldular…

Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi öğrencileri olan 2 milli sporcumuzdan ilk şampiyonluğu grekoromen dalında güreşlere katılan ve 38 kg de mindere çıkan Ramazan Akdağ kazandı.

İlk gün güreşlerinde 14-15 yaş grubu grekoromende 10 sikletin tamamında şampiyonluk elde edildi ve 10 altın madalya kazanıldı.

Milli Takım’ımızın bu yaş grubu antrenörleri arasında bulunan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Abdullah Aldemir de milli takım antrenörleri arasında sporcularımızın başında güreşlere çıktı.

7 Eylül Cumartesi günü yapılan 16-17 yaş grubu güreşlerinde ise 51 Kg.’da mindere çıkan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi güreşçisi Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi öğrencisi Ramazan Tekin Bosna-Hersek’te Türkiye ve Milas adına ikinci şampiyonluk sevincini yaşayan güreşçi oldu.

Balkan Şampiyonası’nda Türkiye Fırtınası esti…

Bosna-Hersek’te düzenlenen 14-15 yaş grubu Minikler Balkan Güreş Şampiyonası’nda Türkiye, grekoromen, serbest ve kadınlarda birinci oldu. Grekoromende 10 sikletin tamamında altın madalya kazanılırken serbestte 10 sikletin 7’sinde altın madalya alındı.

Takım halinde birinci oldular…

2018 Balkan Şampiyonası güreş müsabakalarına katılan Türk Milli Takımı Bosna-Hersek’te kadınlarda 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Toplam 28 madalya ile Balkan Şampiyonası’ndan ayrılan Türk Milli Takımı 210 puanla şampiyonanın birinciliğini elde etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500