Advert
Advert
Advert

ÇOCUK PARKLARINA SİGARA İÇİLMEZ UYARISI…

ÇOCUK PARKLARINA SİGARA İÇİLMEZ UYARISI…
Bu içerik 861 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki çocuk parklarına “Sigara içmeyiniz” ve “Sigara içmeyerek bizleri düşündüğünü için teşekkür ederiz” yazılı uyarı levhaları konuldu.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sigara kullanan kişilerin çocuk parklarında çocuklara kötü örnek olmasını engellemek ve çocuk oyun alanlarında çocukların sağlığı için uyarı levhaları asılması konusunda çalışmalarını tamamladı.

 Yapılan çalışmaya ilişkin açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban; “Sağlık Bakanlığı genelgesi ile Çocuk parkları ve yürüyüş yolları etrafında Tütün ve Tütünlü mamulleri içilmemesi ve uyarı levhaları konulması istenmiştir. Genelge doğrultusunda tüm çocuk parkı ve yürüyüş yolu kenarlarına Temmuz ayından bu yana uyarı levhalarımızın montajlarını tamamladık” dedi

"Çocuk oyun grupları, spor aletlerinin bulunduğu parklarda ve yürüyüş yolları etrafında uyarı levhalarını asmak kaydıyla çocukları ve gençleri sigaradan uzak tutmaya çalıştıklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “İlçe genelindeki tüm parklarımızda bu uygulama devam edecek” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500