Advert
Advert
Advert

ACIMASIZ OKUR HALİM ŞAFAK SEMPOZYUMU…

ACIMASIZ OKUR HALİM ŞAFAK SEMPOZYUMU…
Bu içerik 730 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen “Sanat Edebiyat Günleri” etkinlikleri 21-22 Eylül tarihleri arasında başlıyor. 21 Eylül 2018 Cuma saat 20’de Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonu’nda başlayacak sanat edebiyat günlerinin bu yılki sempozyum konusu Milaslı yazar Halim Şafak Şanlıdağ olacak.

Her yıl Milas doğumlu ünlü isimler adına Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri Sempozyum’unda, bu yıl Milas doğumlu yazar Halim Şafak Şanlıdağ konu oluyor. “Kendinin Avlusuna Yağmayı Unutmuş Yağmur Ya Da Acımasız Okur Halim Şafak” adı altında gerçekleşecek ve bir çok akademisyenin konuşmacı olarak katılacağı sempozyum Prof. Dr.Aşkıdil Akarca Salonu’nda 2 gün sürecek.

Sempozyumun açılış konuşması Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından yapılacak. 2. gün sürecek sempozyumun moderatörlüğünü ise Ertuğrul Meşe üstleniyor. Sempozyum programı kapsamında ayrıca Halim Şafak Şanlıdağ’ın anlatıldığı slayt gösterisi ve Milas Belediyesi Kültür Yayınları arasında yerini alan “Zakkum Çağrısı”,  “Halim Şafak Kendi Avlusuna Yağmayı Unutmuş Yağmur” ve “Bireysel Milas Ansiklopedisi Cilt 3” adlı kitaplarının da tanıtımı yapılacak.

Sempozyum programı şöyle;

1.Gün, 21 Eylül 2018,Cuma

Konuşmalar: Muhammet Tokat Belediye Başkanı, Eren Aslan Milas Kaymakamı

20.00 Birinci Oturum

İtiraz Kültürü Bağlamında Halim Şafak Şiiri, Altay Ömer Erdoğan Olaysızlık Olarak Yalnızlık, Yaşar Güneş Sürgün, Gürsel Korat Adını Hiç Sektirmeden Binlerce Yıl yaşamak- Milas Çekimi: Yazmak Yakına Getirir, Muzaffer Kale Bir Halim Şafak Edimi: Simülasyona Karşı Doğal Bireylik, Hayri K. Yetik.

2. Gün, 22 Eylül 2018, Cumartesi

20.00 Halim Şafak Belgeseli Şirvan Güneri, Özcan Gürbüz

20.30, İkinci Oturum

Suyun Kederi, Murat Esmer, “iyidir insanın insanı yanlış anlaması” ya da Halim Şafak’a dair Yetim Sözler, Ertuğrul Meşe

“Taşraesk” bir Coğrafyada Feminist Bir Şair ve Yazar Halim Şafak, İlknur Meşe

Bizim Halim Şafak, Latife Tekin,

Hemşerim Halim Şafak, Muhammet Tokat

Halim Şafak Şiirinde Yarımlık ve Büyümenin Yadsınması, Oktay Yivli

22. 00 Halim Şafak Şanlıdağ’ın teşekkür konuşması

Moderatör: Ertuğrul Meşe

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500