Advert
Advert
Advert

KANADA’DA EĞİTİME HAK KAZANDI…

KANADA’DA EĞİTİME HAK KAZANDI…
Bu içerik 4674 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Sakarya Ortaokulu öğrencisi Batıkan Turgay Kurt, Kanada Eğitim Bakanlığı Lise Öğrenci Değişim Programına katılmaya hak kazandı…

T.C Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ve Denklik Yönetmeliği kapsamında WCEP Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programı’yla Sakarya Ortaokulu öğrencisi Batıkan Turgay Kurt, Kanada Eğitim Bakanlığı Lise Öğrenci Değişim Programına katılmaya hak kazandı.

Bu program ile Kanada’da eğitim görecek olmasının kendisini sevindirdiğini söyleyen Batıkan Turgay Kurt; “sosyalleşmemi, yabancı dilimi geliştirmemi ve yeni arkadaşlıklar edinmemi sağlayacak olan bu programı kazandığım için çok mutluyum. İzmir’de girdiğim sınavı kazandıktan sonra mülakata katıldım ve kabul edildim. WCEP ailesi içerisinde olmak bir ayrıcalık” dedi.

Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programları, yaklaşık 70 yıldır 42 ülke tarafından uygulanıyor. 15-18 yaş arası lise öğrenciler Bakanlık Programları ile liselerinin bir ya da birden fazla yılını ilgili ülkenin Bakanlıkları tarafından yüksek güvenlik kriterleri ile seçilen gönüllü ailelerin yanında geçiriyorlar.

Türkiye'nin tanıtımı için çeşitli görevleri olan öğrenciler, programın temel amacına uygun olarak kültürlerarası iletişimi ve hoşgörüyü geliştiriyor. Program, anadil seviyesinde yabancı dil konuşan, kendi ayakları üzerinde durabilen, harika dostluklar edinmiş, akademik eğitimini tamamlamış, dünyadaki farklılıkları algılayabilen dünya vatandaşları yetiştirmek üzere tasarlandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500