Advert
Advert
Advert

YENİ ADLİ YIL BAŞLADI…

YENİ ADLİ YIL BAŞLADI…
Bu içerik 1460 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Adli Tatil’in sona ermesiyle başlayan 2018-2019 yeni yargı yılı için, Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği tarafından Atapark’ta bir tören düzenlendi…

Muğla Barosu’na bağlı Milas İlçe Temsilciliği tarafından yeni yargı yılının başlaması nedeniyle düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe Temsilciliği ve Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından İlçe Baro Temsilcisi Avukat Fatma Nur Selam, günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama yaptı.

Milas İlçe Temsilcisi Avukat Fatma Nur Selam yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Yeni umutlarla yeni bir adli yıl başlıyor.

Burada toplanan biz adalet emekçilerinin işi her yıl daha da zorlaşıyor. Yetersiz imkanlarla adalet sağlamaya çalışmak hepimizi ziyadesiyle yıpratıyor. Ülkemizdeki sosyal ve ekonomik değişimler, toplumsal düzenin ve huzurun korunması için eskisinden çok daha dikkatli çalışmamızı gerekli kılıyor.

Bu adli yılda zorlukların rağmen tüm yargı mensupları olarak üstümüze düşeni fazlasıyla yapmalıyız. Bu adli yılda vatandaşımızın adalete olan güvenini tazelenmelidir. Bu adli yılda yargımız çağdaş, bilimsel düşünceye ve felsefeye açık ama diğer her türlü etkiye sımsıkı kapalı olmalı, bu konuda tek yol gösterici hukukun üstünlüğü ilkesi olmalıdır.

Yargımızın bağımsızlığını ve tarafsızlığını tutkuyla koruduğu bir adli yıl olmalıdır.

Avukat, hakim ve savcılarımızın yani yargımızın, her türlü baskıdan, her türlü etkiden ve her türlü engelden uzak, bağımsız bir şekilde toplumsal güven, huzur ve iç barışı sağlamaya yönelik olarak bir arada oldukları bir adli yıl için bizler üstümüze düşen tüm sorumlulukları almaya hazırız. Geçmişte yapılan hatalardan dersler çıkartılarak elbirliği ile yargının itibarını korumak hepimizin görevidir.

Yeni adli yılın tüm hukukçular için başarılı geçmesini, uzlaştırıcı bir hukuk anlayışı ile tüm sorunların çözümleneceğine olan inancımızı yenileyerek, Haktan, hakkaniyetten yana, adalet dolu bir yıl dileğiyle saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Atapark’ta yapılan törene CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı ve aynı zamanda Avukat Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, ilçe adliyesinde görev yapan hakimler, savcılar ve avukatlar katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500