Advert
Advert
Advert

MELİH CEVDET ANDAY ANMA GÜNLERİ BUGÜN BAŞLIYOR…

MELİH CEVDET ANDAY ANMA GÜNLERİ BUGÜN BAŞLIYOR…
Bu içerik 654 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından Ören Mahallesi’nde bu yıl 13’ncüsü düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday Anma Günleri bugün başlıyor.

1-2 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Tolga Çandar, Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin Örenli sanatseverler ile buluşacak.

1 Eylül 2018 Cumartesi saat 20’de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak olan etkinlik, Melih Cevdet Anday heykeli önüne çiçek bırakılmasıyla devam edecek. Akşam 21’de ise Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Milaslı sanatçı Tolga Çandar sevilen türkülerini Ören’li vatandaşlar için seslendirecek.

2 Eylül 2018 Pazar gecesi saat 20.30’da şiir dalında ödül almaya hak kazanan eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek. Saat 21’de ise usta şair Ataol Behramoğlu, gitarist Haluk Çetin eşliğinde sevilen şiirlerinden oluşan dinletiyi sanatseverlere sunacak.

Her yıl çeşitli dallara düzenlenen Melih Cevdet Anday edebiyat ödülü bu sene şiir dalında verilmiş, Ataol Behramoğlu, Eray Canberk, Arife Kalender, Erdal Alova ve Turgay Fişekçi isimlerinden oluşan jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmede Mehmet Mümtaz Tuczu’nun “Keşifbaz” ve Hüseyin Peker’in “Toz Bile Değilken” adlı eserleri bu yılki birincilik ödülünü paylaşmış, İbrahim Ergin’in “Aşkın Bana İhtiyacı Var” adlı eseri de Jüri Özel Emek Ödülüne layık görmüştü.

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu yıl 13’ncüsü düzenlenecek Melih Cevdet Anday Anma Günleri kapsamında düzenlenecek olan Tolga Çandar  konseri ve usta şair Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin tarafından sunulacak şiir ve gitar dinletisine tüm vatandaşları davet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500