Advert
Advert
Advert

ERŞEN’DEN, ZAFER BAYRAMI MESAJI…

ERŞEN’DEN, ZAFER BAYRAMI MESAJI…
Bu içerik 630 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Gülçin Erşen 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Gülçin Erşen’in mesajı şöyle;

“30 Ağustos Zaferi, Malazgirt'te Türklere kapıları ardına dek açılan bu ülkenin kapılarının, yurttan atılan düşmana kapatılmasıdır... Ama, askeri ve sonra da diplomatik açılardan yendiğimiz düşmanlar, ekonomik, siyasal, ticari yollarla Türkiye'ye girip, yerli işbirlikçileriyle kalelerimizi, (fabrikalarımızı, madenlerimizi, ulaştırma, eğitim, sağlık alanlarını) ele geçirmektedir. Siyasi iktidar sahipleri hamasi söylemlerle yetinmektedir...

Yurtsever, Atatürkçü her yaş, cinsiyet ve kesimden halk, - siyasi görüşü ve dinsel inancı ne olursa olsun - içtenlikle yurdunu korumaya, savunmaya hazırdır. Ancak, bazı yönetici, siyasetçi ve aydınların (hatta askerlerin) aynı içten yurt ve yurttaş sevgisini taşıdığından kuşku duymaktayız. Siyasi iktidar öncellikle bu kuşkuları ve halktaki endişe ve karamsarlığı ortadan kaldıracak ciddi uygulamaları ivedilikle yaşama geçirmelidir.

Son yılların moda deyimiyle, Türkiye'nin fabrika ayarlarına dönmesi yeterli değildir. Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa uçmasıyla, tamamlanamayan, geriye giden, siyasi, ekonomik, toplumsal, yaşamsal önemde ve gereklilikte her şey gerçekleştirilmeye başlanmalıdır. Gerekli ve yeterli özdeksel ve tinsel (maddi ve manevi) kaynağımız, inancımız, enerjimiz, şevkimiz yüreğimizde yurt ve insan sevgimiz vardır. İşte Atatürk'ün kastettiği damarlarımızdaki "asil kan" budur.

Gelin Atatürk'ün birbirini tamamlayan 6 ilkesinden biri olan "Devrimcilik" ruhunu harekete geçirelim.

Hepimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500