Advert
Advert
Advert

MİDOSK’TAN UYLUK TEPE’YE ZAFER TIRMANIŞI…

MİDOSK’TAN UYLUK TEPE’YE ZAFER TIRMANIŞI…
Bu içerik 597 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MİDOSK), geleneksel hale getirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı tırmanışını bu yıl Uyluk Tepe bölgesinde gerçekleştirdi…

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün üç sporcusu, vatanı için canını vermiş tüm şehitler ve yurdumuzu canı pahasına savunan Mehmetçiklerimiz için Akdağlar bölgesinin 3080 rakımlı Uyluk Tepe bölgesine tırmanış gerçekleştirdiler.

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Nihat Erdoğan ve sporcular İsmail Işık, Özgür Şimşek geleneksel hale getirilen ‘30 Ağustos Zafer Bayramı Yüksek İrtifa Tırmanışı’nı bu yıl bölgenin en yüksek yerlerinden Akdağlar bölgesinin 3080 rakımlı Uyluk Tepe bölgesine gerçekleştirdi.

Kulüp Başkanı Nihat Erdoğan yaptıkları tırmanış hakkında bilgi vererek; “30 Ağustos Zafer Bayramı Türk milletini esir almak isteyen sömürgeci ve yağmacı güçlere karşı yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekun gerçekleştirmiş olduğu zaferin yazıldığı gündür. Vatanı için canını vermiş tüm şehitlerimiz ve grevi başında memleketini canı pahasına savunan Mehmetçiğimiz adına bu tırmanışı gerçekleştirdik” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500