Advert
Advert
Advert

CUMHURİYETE GİDEN YOL 30 AĞUSTOS ZAFERİYLE AÇILDI…

CUMHURİYETE GİDEN YOL 30 AĞUSTOS ZAFERİYLE AÇILDI…
Bu içerik 655 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Alban, “30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan zafer sonuçları itibariyle bir ulusun değil, tüm mazlum milletlerin de kaderini değiştirmiştir” dedi.

Kazanılan bu zaferle, emperyalizm tarafından yok edilmek istenen bir ulusun, küllerinden doğarak yeniden tarih sahnesine çıktığını vurgulayan CHP’li Alban, zaferin Anadolu topraklarında kazanıldığını fakat etkisinin tüm dünyaya yayıldığını, sömürüye karşı savaşan tüm uluslara örnek olduğunu ifade etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde yeni bir devletin kurulması başlangıcının 30 Ağustos Zaferi olduğunu ifade eden Alban, “savaş meydanında yazılan bu destanla laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyete giden yol açılmıştır. Bu zafer aynı zamanda Türk Milletini uygarlığa taşıyacak devrimlerin de müjdecisi olmuştur” dedi.

Alban, mesajında şunları kaydetti:

“O günkü zor koşullarda verilen bu büyük savaş, bugün içinde bulunduğumuz birçok zorluktan çıkmak için bizlere örnek olmaktadır. Aynı kararlılık ve azimle mücadelemiz devam etmektedir. Savaşı kazanarak, bir millete yeniden özgürlüğünü kazandıran Büyük Atatürk’ün eşsiz dehası ve liderliği, yolumuzu aydınlatmaktadır. 30 Ağustos Zaferi, her zaman gururla andığımız kıvanç verici bir zaferdir.

Tarihimizin en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi´nin 96’ncı yıldönümünü kutluyor; başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için savaşan tüm kahraman gazilerimizi, şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500