Advert
Advert
Advert

EĞİTİM İÇİN, AİLECE EL ELE VERDİLER…

EĞİTİM İÇİN, AİLECE EL ELE VERDİLER…
Bu içerik 4088 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde, Burgaz Mahallesi’nde ikamet eden Işıkbaş Ailesi, Atatürk İlkokulu’nda eğitim-öğretim gören öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim-öğretim alması için ailece el ele verdiler…

1957 yılından beri ilçemizde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren 13 derslikli Atatürk İlkokulu’nda, Okul Aile Birliği Başkanı olan Nezire Işıkbaş (46), hayırseverlerin yapmış oldukları katkılarla, okulun tadilat, boya ve bakım işlerini ailecek gönüllü olarak üstlendiler.

Kızları Melda Ilgın Işıkbaş’ın, okulda ikinci sınıf öğrencisi olduğunu ifade eden Başkan Nezire Işıkbaş, okuldaki eksiklikleri görerek, öğrencilerin daha iyi şartlarda ve daha verimli bir şekilde eğitim hayatını sürdürmesi amacıyla bu işe giriştiklerine dikkat çekti.

Eşim çok çaba harcayarak, büyük destek verdi…

En büyük destekçisi eşi asker emeklisi Aydın Işıkbaş olduğunu ifade eden Başkan Işıkbaş; “Eşim tadilat, boya ve badana işlerini benimle beraber tek başına yaptı. Okulun diğer ihtiyaçlarını tedarik etme konusunda da çok çaba harcayarak, büyük destek verdi. İlk Okul Aile Birliği Başkanı seçildiğim dönemde sadece kızımın okuduğu sınıfın bakım işleriyle ilgilenebildim. Bu dönem eşim Aydın, oğlum Mert ve kızımla ailece bütün okulun eksik kalan bakımıyla ilgilendik. Çocukların daha iyi eğitim alması için okula, velilerden gelen kitap desteğiyle kütüphane, çocukların sosyal faaliyetlerde bulunması amacıyla okul koridoruna bir adet eğitim ve sinema salonu yaptık. Ayrıca okulumuzdaki bütün sınıfların kapısına adına yakışır bir şekilde olması için Atatürk resimleriyle kaplamalar yaptık” dedi.

Bu dönem tekrardan Okul Aile Birliği Başkanı seçildiği takdirde yine aynı arzu ve istekle çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Işıkbaş, amacının okuldaki çocukların daha iyi bir ortamda eğitim görmesini sağlamak ve eğitim kalitesini yükseltmek olduğunu ifade ederek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ebru Cebecioğlu     0000-00-00 Elinize emeğinize, hatta yüreğinize sağlık. Çok sevindim böyle güzel hayırlar işleyen arkadaşlarımı görünce.. Elimden gelen, bana düşen bir isteğiniz olursa yardımcı olmak isterim.. Sevgiler.
Ebru Cebecioğlu     0000-00-00 Elinize emeğinize, hatta yüreğinize sağlık. Çok sevindim böyle güzel hayırlar işleyen arkadaşlarımı görünce.. Elimden gelen, bana düşen bir isteğiniz olursa yardımcı olmak isterim.. Sevgiler.
Bediha Turan     0000-00-00 Bir eğitim gönüllüsü olarak sizleri tebrik ediyorum
Raziye irem     0000-00-00 Helal sana ve eşine tebrikler nezirecigim güzel şeyler yaptın okulumuza
Müfide ayaz     0000-00-00 Tebrik ederim keşke herkes sizin gibi duyarlı olsa
MuhteremKacar     0000-00-00 Duyarlı davranışınız için tebrikler.Çocuklarımızın, dolayısıyla Türkiye'nin geleceğine yaptığınız katkıdan dolayı da teşekkürler.
Mehmet Kızılca     0000-00-00 Eğitime yaptığınız bu katkılar için sizlere ne kadar teşekkür edilse azdır. Sizleri kutluyor ve tebrik ediyorum. Allah sizlerden razı olsun.
Metin Çerçi     0000-00-00 Tebrikler devrem ellerinize ve emeklerinize sağlık yavrularımızın eyitimi için yaptığınız bu çalışmalar takdire şayan örnek insansınız
Mestan çetin (kıllı gardiyan)     0000-00-00 Helal olsun ellerinize sağlık
Neslihan Demirci     0000-00-00 Canım arkadaşım yüreğine emeklerine sağlık senin en güzel ailenin