Advert
Advert
Advert

BAŞKAN ACAR, MALAZGİRT ZAFERİ’Nİ KUTLADI…

BAŞKAN ACAR, MALAZGİRT ZAFERİ’Nİ KUTLADI…
Bu içerik 661 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar yazılı açıklama yaparak, Malazgirt Zaferi’nin 947’nci yılını kutladı…

Türk ordularının Anadolu’nun kapılarını Sultan Alparslan komutanlığında açtığı Malazgirt Zaferi’nin 947’inci yılını kutlayan AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar’ın mesajı şöyle;

“Alparslan, karşısındaki Bizans ordusunun imkan olarak üstünlüğüne rağmen tereddüt etmeden düşmanın üzerine yürümüş, kısa sürede zaferi elde etmeyi bilmiştir.

Bu inanç ve kararlılık, aziz milletimizin adeta genetik kodlarına işlemiştir.

Devlet isimleri farklı olsa da tarihimiz birdir ve bütündür. Biz, Selçuklu’dan, Osmanlı Cihan İmparatorluğu’ndan gelen büyük bir mirasın temsilcileriyiz. İşte bu bilinç ve kararlılıkla ülkemizi gelecek 2023, 2071 hedeflerine doğru hızla taşımaya devam ediyoruz.

Bugün, aynı zamanda tarihimizin en büyük zaferlerinden Büyük Taarruz’un başlangıç günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında ordumuz, tıpkı Alparslan komutasındaki ordu gibi nispeten imkansızlıklara rağmen Yunan ordusunu vatanımızdan kovmuştur.

Tarihimiz övünülesi başarılarla doludur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yurdumuzu vatan yapan komutanlarımızı, askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500