Advert
Advert
Advert

AKBÜK CEM VE KÜLTÜREVİ YARARINA KONSER…

AKBÜK CEM VE KÜLTÜREVİ YARARINA KONSER…
Bu içerik 1556 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Akbük Şubesi tarafından yapımına başlanan Cem ve Kültürevi inşaatı yararına 2. Dayanışma Konseri düzenlendi…

2012 yılında kurulan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Akbük Şubesi, belediyeden yer tahsisi için imza kampanyası başlattı. Belediye tarafından vakfa 2 Bin 600 metrekarelik arsa 25 yıl süreyle tahsis edildi. Çeşitli bağışlarla inşaatına başlanan Cem ve Kültürevi, 980 metrekarelik temel üzerinde projelendirildi ve bodrum katın yanısıra iki katlı olarak yükselecek.

Vakfın Akbük Şube Başkanı Haydar Kocaoğlu, projenin Ege Bölgesi’nde ilk olduğunu belirterek; “Burası sadece Cemevi olarak değil, kültür ve eğitim merkezi olarak düşünüldü. Üst katta 7 sınıf ve 8 konaklama odası olacak. Burada alevi kültürü üzerine dersler verilecek, dışarıdan gelen öğrencilerimiz konuk edilecek. Alevi-Sünni herkesin, inşaatımıza en az bir tuğla koyarak maddi desteklerini bekliyoruz. İnşaatımızı en kısa sütede bitirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Vakfın genel merkez yöneticisi ve Aydın Cemevi Başkanı Rıza Akdeniz de yaptığı konuşmada, seçimlerde destek oldukları partinin belediye başkanlarından yeterli destek görmediklerini ifade ederek; “Alevi toplumunun yüzde 95'i bir partiyi destekler. Nedense o partinin belediye başkanlarından biz yeterince destek göremeyiz. Onlar, camilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılarlar, Ramazanda iftar çadırları kurarlar ama Cemevine yardım için kendilerine gittiğimizde, ‘mevzuat buna izin vermiyor’ derler. Bizi oyalayarak yedekte tutmak isterler. Bu iki yüzlülüktür. Bize böyle davranmasınlar artık” dedi.

‘Elit İnşaat ve Emlak’ sponsorluğunda gerçekleşen gecede, sanatçılar türkülerini söyledi ve semah gösterileri sunuldu. Cem ve Kültürevi’nin arsasında gerçekleştirilen konsere çok sayıda Akbüklü, Bozbüklü ve Didimli yazlıkçı katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500