Advert
Advert
Advert

9 GÜNLÜK BAYRAM VE TATİL SEVİNCİ…

9 GÜNLÜK BAYRAM VE TATİL SEVİNCİ…
Bu içerik 905 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kurban Bayramı bu yıl 21-24 Ağustos 2018 tarihleri arasında kutlanacak… Arife günü olan 20 Ağustos’un da tam gün tatil edilmesiyle 9 güne çıkan Kurban Bayramı’nı fırsat bilen vatandaşlar, bu bayram tatil bölgelerine akın etti…

İslam Alemi için iki önemli dini bayramdan biri olan Kurban Bayramı hareketliği ilçemizde de başladı. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen bazı vatandaşlar otel, pansiyon gibi konaklamalar için rezervasyon yaptırırken, yaşadıkları yerde tatillerini geçirecek vatandaşlar ise gerek kurbanlık alımı gerekse bayram hazırlıklarını tamamlama telaşı içerisine girdiler. Eş, dost, akraba ziyaretlerine gidecek vatandaşlar da ilçe terminalinde yoğunluk oluşturdu. Şehirlerarası yolculuk yapacak vatandaşlar yoğunluk sebebiyle bilet bulmakta zorlanırken, bölgemize tatile gelen vatandaşlarda trafik yoğunluğuna neden oldu.

Bayram alışverişi yapmak için ilçemizde çarşıya çıkan vatandaşlar, esnafın yüzünü güldürürken, mağaza sahipleri bayram dolayısıyla işlerinin arttığını ve Arife günü akşamında da yoğunluğun devam etmesini beklediklerini ifade ettiler.

Güvenlik önlemleri de arttırıldı…

Bayram dolayısıyla, geçmiş yıllarda yaşanan trafik kazalarının bu sene yaşanmaması ya da en aza indirilmesi, kazalarda meydana gelen can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi için tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de denetimler sıklaştırıldı. Güvenlik güçleri ilçenin tüm giriş-çıkış noktalarında kontrolleri sıklaştırırken sürücüleri, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Trafik ekiplerinin yanı sıra asayiş ekiplerinin de görev aldığı denetimlerde vatandaşların bayramı, huzur ve güven içerisinde geçirmesi sağlanmaya çalışılıyor.

Vatandaşlar, tatil bölgelerine akın etti…

9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar tatil bölgelerine akın ederken, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ilimiz Muğla’da sahil beldelerindeki otellerin tamamı doldu.  Turizmciler; “Muğla bölgesine tatile gelmeyi düşünen yerli turistler rezervasyon yaptırmadan gelmeyin. Açıkta kalırsınız” uyarısında bulundu.

Turizmciler, “Sezonun tam ortasındayız. Bayram öncesinden bayram tatili sürecindeki rezervasyonların tamamı doldu. Bölgemizdeki tüm konaklama merkezlerinde yüzde yüzlük doluluk oranı var. Muğla’ya gelecek olan yerli turistler mutlaka rezervasyon yaptırmalı. Nasılsa yer buluruz diye umut edenler açıkta kalır” dediler.

Kutlama…

Radyo Gözlem, Gazete Güney Ege, Ajans Gözlem ve habermilas.com olarak tüm Milaslıların Kurban Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini temenni ediyoruz...

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500