Advert
Advert
Advert

VALİLİKTEN KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ…

VALİLİKTEN KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ…
Bu içerik 1073 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

21 Ağustos 2018 Salı günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramını vatandaşların huzur içerisinde geçirilebilmesi için Muğla Valiliği tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi tedbir alındı…

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeniyle ilimize çok sayıda ziyaretçi gelmesi öngörülüyor. Vatandaşlarımızın bayram süresince, huzur ve güven ortamı içinde tatillerini geçirmeleri ve kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla Muğla Valiliği tarafından çeşitli tedbirler alındı.

Muğla Valiliği tarafından alınan tedbirler şöyle;

1)  Bayram tatili nedeniyle oluşacak yoğun trafik akışını da dikkate alarak ilgili kurumlar yollardaki bakım işlerini bayram öncesi tamamlamaya çalışacaklar, bayram tatili süresince trafiği aksatacak hiçbir araç, malzeme (yol güzergâhlarındaki işletme ve atölyelerin ahşap mermer vb. atıkları) yol güzergâhlarında bırakılmayacaktır. Çalışmalara ara verilen güzergâhlarda her türlü yönlendirici trafik işaretleri yeterli güvenliği sağlayacak şekilde yerleştirilecektir.

2) Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçları kesintisiz karşılanacak, trafik kazaları ve kurban kesimi sırasında oluşacak yaralanmalar istenmeyen olaylara karşı İl Sağlık Müdürlüğünce gerekli sağlık önlemleri eksiksiz alınacaktır.

3) Belediye Başkanlıklarınca bayram ziyaretlerinin yoğun olabileceği dikkate alınarak toplu taşıma hizmetleri gözden geçirilecek, güzergâhlar ve araç sayıları ihtiyaca göre planlanacaktır. Bayram süresince ziyaret edilen yerler arasında olan mezarlık, ören yerleri, sahiller, orman ve milli park ile mesir alanları, kurban satış ve kesim alanlarının ulaşım, araç parkı, temizliği ile yangın olaylarına karşı itfaiye teşkilatında gerekli tedbirlerin alınması gibi hususlar bir kez daha gözden geçirilecek, varsa eksikleri tamamlanacaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu ihtiyacı,  atıkların toplanması ve cenaze hizmetlerinin gecikmeden karşılanması konusunda gerekli tedbirler alınacaktır.

4) Gıda üretim yerleri ile lokanta, restoran ve her türlü yiyecek, içecek sunumu yapılan işletmelerin denetimlerinin ilgili kurumlarca mevzuatları gereği hassasiyetle yerine getirilecektir. 

5) Bayram süresince vatandaşların konaklama yapacağı otel, motel, pansiyon, apart, günlük kiralık ev ve benzeri yerlerde yaşadıkları sorunlara ilişkin şikâyetleri mevzuatlar gereği anında değerlendirilecektir.

6) Bayram tatili süresince çocuk oyun alanlarının da yoğun olarak kullanılacağı dikkate alınarak, bu alanların bakımının ve temizliğinin öncelikle yapılması ve bayram boyunca takip edilmesi, bu alanlarda çocukların güvenliğini tehdit edebilecek unsurların ortadan kaldırılması sağlanacaktır.

7) Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş tarafından, ilimizde meydana gelecek elektrik arızalarına karşı tedbirler alınacak, personel, araç ve ekipler göreve hazır bulundurulacaktır.

8) MUSKİ tarafından su ihtiyacının karşılanması, oluşabilecek arızalara en hızlı şekilde müdahale edecek arıza ekipleri nitelik ve nicelik olarak güçlendirilmiş şekilde göreve hazır bulundurulacaktır.

9) Özellikle gürültü kirliliği ile ilgili şikâyetlerin değerlendirilmelerine ve denetimlere hassasiyetle devam edilecektir.

10) Vatandaşlarımızın yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili olarak, tek numara projesi kapsamında faaliyet gösteren 112 Acil Çağrı Merkezine yapacakları ihbar ve şikâyetler ilgili kurumlarca anında değerlendirilecektir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500