Advert
Advert
Advert

MELİH CEVDET ANDAY EDEBİYAT ÖDÜLÜ KAZANANI BELLİ OLDU...

MELİH CEVDET ANDAY EDEBİYAT ÖDÜLÜ KAZANANI BELLİ OLDU...
Bu içerik 666 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından 1-2 Eylül tarihleri arasında Ören Mahallesi'nde bu yıl 13.’sü düzenlenecek olan 'Melih Cevdet Anday Anma Günleri'nde bu yıl iki eser birden ödüle layık görüldü.

Her yıl çeşitli dallara düzenlenen Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü bu sene şiir dalında verildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan toplam 14 yazar arasında jüri tarafından yapılan değerlendirmede Mehmet Mümtaz Tuzcu’nun “Keşifbaz” ve Hüseyin Peker’in “Toz Bile Değilken” adlı  eserleri bu yılki ödülü paylaştılar. Bu yıl ayrıca İbrahim Ergin’in “Aşkın Bana İhtiyacı Var” adlı eserini de Jüri Özel Emek Ödülüne layık görüldü.

Yarışmacılar tarafından gönderilen eserleri incelemek üzere bir araya gelen Ataol Behramoğlu, Eray Canberk, Arife Kalender, Erdal Alova ve Turgay Fişekçi isimlerinden oluşan jüri üyeleri 14 yazar arasında değerlendirmede bulundu. Mehmet Mümtaz Tuzcu’nun “Keşifbaz” ve Hüseyin Peker’in “Toz Bile Değilken” adlı eserleri arasında bir seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, her iki yarışmacının eserlerinin bu yıl ki ödülü paylaşması adına karar verdi. Yarışmada dereceye giren eser sabine ödülü 2 Eylül 2018 tarihinde Ören’de düzenlenecek ödül töreninde verilecek. Kazanan eser sahipleri 3 Bin TL. para ödülünü paylaşacak.

Bu yıl 13.’sü Ören Mahallesi'nde düzenlenecek Melih Cevdet Anday Anma Günleri kapsamında 1 Eylül 2018 Cumartesi günü Tolga Çandar sahne alacak. Etkinliğin ikinci günü olan 2 Eylül 2018 Pazar akşamı saat 20.30’da başlayacak ödül töreni sonrası usta şair Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin izleyenlere şiir ve gitar dinletisi sunacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500