Advert
Advert
Advert

"MİLAS'I EN İYİ ŞEKİLDE TANITMAK İSTİYORUZ”...

Bu içerik 693 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Oral Karakaya Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'i ziyaret etti...

Yanında eski Muğla milletvekillerinden Fahrettin Üstün, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Gökalp, Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Enver Tuna ile MİTSO'yu ziyaret eden Oral Karakaya, Milas'ın ekonomisi ve ihtiyaçları konusunda Reşit Özer'e sorular yönelterek notlar aldı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Milas'ın çok büyük bir kültür turizmi potansiyeline sahip olduğunu anlatarak "Milas, 27 antik kente sahip çok önemli bir ilçemiz. Arkeolojide son 100 yılın buluşu olarak adlandırılan Uzunyuva ile Beçin kenti kalıntıları UNESCO'nun "Dünya Mirası Geçici Listesi"ne alındı. Buraların tanıtımı için her fırsattan yararlanmaya çalışıyoruz. Havayolu firmalarının yolcuları için hazırladığı dergilerinde Milas'ı tanıtıcı yazılar yayınlanmasını sağladık. Milas'ı tanıtmak amacıyla önemli turistik noktalara haritalı tanıtım masaları koyacağız. Bunların hazırlıkları sürüyor. Milas'ı en iyi şekilde tanıtmak istiyoruz. Milas'ın kültür turizminden hak ettiği payı, kısa süre içinde almaya başlayacağına inanıyorum" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500