Advert
Advert
Advert

UÇAN KALECİYE ZİYARET...

UÇAN KALECİYE ZİYARET...
Bu içerik 2728 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Menteş Spor Kulübü ilçemizde ikamet eden, uçan kaleci lakabıyla bilinen Ali Parıldar’a ziyarette bulundu.

2010 yılında kurulan Menteş Spor Kulübü, bir nevi sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Milas Gençlik Sporda başkanlık da yapmış eski kalecilerden 96 yaşındaki Ali Parıldar’ı Hoca Bedrettin Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Menteş Spor Kulübü adına ziyarette Kulüp Başkanı Gürsel İnce, Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı ve antrenörü Recep Çay katıldı. Ziyarete Ali Parıldar’a kızları Gülsün Velioğlu, Nasibe Kök, Neşe Parıldar torunları Nimet Velioğlu, Mehmet Ali Velioğlu ve Etkin Eren Kök de katıldı.

Gazete küpürlerini keserdim...

96 yaşındaki Ali Parıldar eski kalecilik yıllarından anılarını anlatarak o günlerdeki spor ahlakının çok üst seviyede olduğunu ve rakiplerin birbirlerine çok saygılı olduğunu belirtti. O yıllardaki idolü olan kaleci Cihat’ın gazete küpürlerindeki fotoğraflarını kesip, onun yaptığı kurtarışları görerek kendini geliştirdiğini ifade eden Parıldar, Atatürk döneminde kötü alışkanlıkları olan sporculara lisans çıkarılmasına izin verilmediğini, bu yüzden de sporcuların iyi ahlaklı olması gerektiğini belirtti.

Lefterle karşılıklı top oynadım...

Bu sezon Türkiye Futbol Ligi’ne adı verilen efsanevi Fenerbahçeli futbolcu Lefter Küçükandonyadis ile olan anısını anlatan Parıldar, Diyarbakırda askerlik görevini yaparken Lefter’in de orada askerlik yaptığını ve orduda maç yaparken Lefter’in karşı takımda kendisinin rakibi olduğunu sözlerine ekledi.

Bando eşliğinde maç alanına giderdik...

Eski dönemlerde Milas’ta askeriyede alay takımının olduğunu belirten Parıldar, o dönemlerde askeriyede alay takımı ve Milas Gençlik Sporun futbolcularının bando eşliğinde, taraftarlarla birlikte hep beraber maç alanına geldiğini belirterek maçların adeta bir şölen havasında geçtiğini ifade etti. Aynı zamanda 1967 yılında Milas Gençlik Spor’un başkanlığını da yaptığını belirten Parıldar, o dönem Muğla’da deplasman yasağının kaldırılmasında, saha ve taraftarların güvenliklerinin sağlanmasında çok katkısı olduğunu belirtti.

Formaları evde kendi yıkatırdı...

Babalarının futbola ve spora olan sevgisinin kelimelerle ifade edilemeyeceğini belirten Parıldar’ın kızları Gülsün ve Nasibe, babalarının gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması için onları spora yönlendirdiğini, bankacılık yaptığı dönemlerde dahi yorucu işin ardından  takımdaki futbolcuların lisans işleriyle uğraştığını hatta takımın formalarını dahi eve çağırdıkları yardımcı kadına yıkattırdığını söylediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500