Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA GÜVENLİK TEDBİRLERİ TAMAM…

MİLAS’TA GÜVENLİK TEDBİRLERİ TAMAM…
Bu içerik 1687 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Kurban Bayramı tatili süresince uygulanacak olan trafik tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu…

Vatandaşların yaklaşan Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmesi için Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tüm tedbirleri aldı. Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava Kurban Bayramı dolayısıyla ilçemizde alınan tedbirler ile ilgili bilgi verdi.

Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava; “Malumunuz üzere trafik kazaları sonucunda her yıl yüzlerce vatandaşımız trafik kazalarında hayatlarım kaybetmekte, binlerce vatandaşımız ise yaralanmakta ve trafik kazaları ülkemiz için çok büyük maddi kayıplara ve külfete sebep olmaktadır.

Bu bağlamda karayolu güvenliği noktasında uygulama birliğini gerektiren bir yol haritası olan Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesinin 12 Eylül 2017 tarihinde ülkemiz genelinde uygulamaya başlamasıyla beraber trafik kazaları ve bu kazalara bağlı can kayıpları, yaralanmalar ve maddi-manevi kayıpları en aza indirgemek için İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan ve 17-26 Ağustos 2018 Kurban Bayramı tatili süresince uygulanacak olan trafik tedbirleri konulu talimatları Valiliklere gönderilmiştir.

Bu talimatlar kapsamında 9 günlük Bayram tatili süresince Bürolarda görevli personelimiz ekiplere takviye olarak görevlendirilecek, görevlerine yeni başlayan personelimizle birlikte ilçemiz genelinde gece ve gündüz yoğun bir trafik denetimi yapılacak ve trafikte görevli tüm personelimiz yollara çıkacaktır.

Denetimlerimiz esnasında ve haber merkezimizi arayan yol kullanıcılarını (sürücü, yolcu ve yaya) bilgilendirme çalışmalarımız olacaktır.

Modifiye araçlar, abartı egzoz, uygunsuz ışık donanımı bulunduran araçlar, uygunsuz ses sistemi bulunduran araçlar trafik personeli ve diğer görevlilerimiz tarafından tespit edilmesi halinde bu araçlar ek-40 belgesi düzenlenip trafikten men edilerek otoparka alınacak ve bayram sonrası ilk mesai gününe kadar trafiğe çıkartılmayacaktır.

26 yaşından küçüklerin ve 65 yaşından büyüklerin otobüs kullanmaları engellenecek, terminal veya izin verilen yerler dışında otobüs kalkışlarına izin verilmeyecek, otobüslerde yolcuların da emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları denetlenecek ve otobüs şoförleri cep telefonu kullanmamaları konusunda bilgilendirilecektir.

Denetim faaliyetleri esnasında Muğla Emniyet Müdürlüğümüz tarafından imkanlar elverdiği ölçüde Drone ve İHA türü hava araçlarından da faydalanılacaktır.

Denetimler sırasında alkol aldığı şüphesi uyandıran tüm sürücülerimizin alkol ölçümleri yapılacak olup yasal sınır üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücülerimize trafik cezası uygulanarak sürücü belgeleri son 5 yıl içerisinde 1. defa ise 6 ay, 2. defa ise 2 yıl ve 3 ve daha fazla ise 5 yıl süreyle geri alınacaktır.

Uykusuzluk ya da yorgunluk belirtileri gösteren sürücüler araç dışında yeteri kadar dinlendirilecektir.

Tüm araç ve sürücüleri ile özellikle yük ve yolcu taşımacılığı yapan araç ve sürücülerinin yetki belgeleri ve SRC belgeleri ile diğer tüm evrakları kontrol edilerek eksiği görülen sürücülere veya araç sahiplerine 2918 sayılı K.T.K. ve 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanununun ilgili maddelerinden trafik cezası tanzim edilecektir.

Koruma başlığı ve gözlüğü olmayan motosiklet cinsi aracı kullanan sürücülere kanunun ilgili maddelerinden, yüksek sesle müzik açarak çevreyi rahatsız eden sürücüler, ses çıkaran egzoz takan sürücülere müsamaha gösterilmeksizin trafik cezası tanzim edilecektir.

Başta araç sürücüleri olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan trafik kurallarına hassasiyetle uymalarım, uymayanları uyarmalarım, eksik evrağı ve aracındaki mekanik eksiği olan araçlarla trafiğe çıkmamalarını önemle istirham ediyorum. Kazasız ve huzurlu bir bayram geçirmemiz dileğiyle iyi bayramlar” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500