Advert
Advert
Advert

TYT 1.Sİ VE AYT SAYISAL 2.Sİ BİLİM LİSESİ’NDEN…

TYT 1.Sİ VE AYT SAYISAL 2.Sİ BİLİM LİSESİ’NDEN…
Bu içerik 3451 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla ve Türkiye derecelerine imza atan Milas Bilim Lisesi, TYT’de Türkiye 590’ncısı ve Milas birincisiyle başarılarını bu yılda taçlandırdı… Aynı liseden AYT Milas 2’ncisi de çıktı…

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla; ilçe, il ve Türkiye genelinde dereceye giren öğrenciler de netleşti. Geçtiğimiz günlerde AYT Milas birincisinin açıklanmasının ardından bu kez de TYT bölümünde Milas’tan dereceye giren öğrencinin puanı ve yakaladığı başarı sıralaması paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre TYT Bölümü Milas birincisi Ezgi Derin, Türkiye genelinde ise 590’ncı sırada yer aldı.

Ezgi Derin yakaladığı bu başarıyı, mezun olduğu Milas Bilim Lisesi yönetici ve öğretmen kadrosuyla birlikte kutlarken, Milas Bilim Lisesi Kurucusu Mustafa Zeybekoğlu; “Başarılı bir eğitim-öğretim yılını geride bırakan Milas Bilim Lisesi başarılara doymuyor. Milas Bilim Lisesi okul sporları, bilgi yarışmalarında aldığı dereceleri, üniversite sınavında da tekrarlayarak başarılı bireyler yetiştirmenin her alanda mümkün olduğunu bir kez daha gösterdi. Muğla ve Türkiye derecelerine imza atan Milas Bilim Lisesi, TYT’de Türkiye 590’ncısı ve Milas birincisiyle başarılarını bu yıl da taçlandırdı. Milas Bilim Lisesi, 28 yıllık Özfen Bilim Dershanesi’nden gelen dershanecilik deneyimini okula aktarmış ve başarılarını devam ettirmiştir. 3 yıldır okul olarak öğrencilerimizi yetiştirmek ve üniversite sınavına hazırlamaktayız. Hem eğitsel hem de akademik başarının altında dershanecilikten gelen toplamda 31 yıllık bir deneyim yatmaktadır. Bu sene katıldığımız yarışmalarda çok önemli dereceler aldık. Karate branşında Türkiye 2’ncisi olan bir öğrencimiz var. Bilgi yarışmasında Muğla 2’ncisi olduk. Bisiklet yarışmasında Muğla 1’ncisi olmayı başardık. Birçok etkinlik ve konser düzenledik. Daha önce hiçbir okulun başaramadığı ulusal düzeye uygun bir kültür-edebiyat dergisi çıkardık. Bu etkinlikler öğrencilerimizi hem sınav stresinden uzaklaştırdı, hem de bize aile olmanın duygularını yaşattı. Çünkü biz burada bir aileyiz. Başarının eğitim ve öğretimle kol kola ilerlediğini bir kez daha herkese göstermiş olduk. Bu sene TYT’de Milas 1’ncisi ve AYT’de Milas 2’ncisi olan öğrencimiz Ezgi Derin de hem sınavlarda, hem de sosyal hayatta gösterdiği başarılarla sağlıklı ve başarılı bireylerin birçok alanda paralel şekilde ilerleyebildiğini gösterdi. 31 yıldır Özfen Bilim Dershanesi ve Milas Bilim Lisesi olarak binlerce öğrenciye üniversitenin kapılarını açtık. Öğrencilerimizle gurur duyuyor, Milas’a bize güvendiği için teşekkür ediyoruz. Değişmeyen tek şey başarının adresi, Milas Bilim Lisesi’dir” diyerek, dereceye giren Ezgi Derin’i, ailesini ve onu yetiştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Yapılan açıklamanın ardından dereceye giren Ezgi Derin ve öğretmenleri, birlikte objektiflere poz verdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500