escort izmir

Advert
Advert

KREDİ KARTI BORÇLARININ FAİZLERİNİ SİLİN…

KREDİ KARTI BORÇLARININ FAİZLERİNİ SİLİN…
Bu içerik 1629 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, doların ani yükselişiyle birlikte ortaya çıkan durumda vatandaşın içinden çıkılması zor bir ekonomik krizin içine girdiğini belirterek, “Dolar 7 lirayı aştı. Vatandaşın maaşı, geliri eridi gitti. Bu şartlar altında yarım kilo et alamayan vatandaş kredi kartı borcunu nasıl ödesin? Kredi kartı borçlarının faizleri hemen silinmelidir” dedi.

Türk Lirası’nın, Dolar ve Euro karşısında ciddi boyutlardaki değer kaybı durdurulamıyor. Enflasyon ve cari açıktaki durdurulamayan yükselişe ek olarak, dövizde meydana gelen artış sonucu dolar, 7 liranın üstüne çıktı.

Ülkenin döviz krizinin eşiğine gelmesini ve hızlı bir ekonomik daralmaya doğru ilerlemesini değerlendiren Alban, ekonomi yönetiminin krize karşı aldığı önlemlerin etkisizliğine dikkat çekti. Krizin faturasını yine düşük gelirli vatandaşın ödeyeceğini ve en çok emekçi kesimlerin mağdur olacağını vurgulayan Alban, hükümete çağrıda bulundu.

Doların 7 liranın üzerine çıktığını, vatandaşın değil borcunu ödemek evine ekmek bile götürmekte zorlanacağı bir döneme girdiğini ifade eden Alban, “Bu durumda kredi kartı borçlarının faizlerinin silinmesi ve anaparanın yapılandırılması, hiç olmazsa yurttaşımıza bir nefes aldıracaktır. Hükümet bu çalışmayı hemen başlatmalıdır” dedi.

DOLAR YÜKSELDİ, MAAŞLAR ERİDİ…

Döviz kurlarındaki artışla beraber, asgari ücretlinin, memurun, işçinin ve emeklinin maaşlarının da 650 lira ile 1200 lira arasında eridiğini kaydeden Alban şunları söyledi: “Vatandaş şu anda kredi kartıyla ayakta kalmaya çalışıyor. Ekonomik kriz derinleştikçe, büyük küçük birçok ihtiyaç için kredi kartı tek çare görülüyor. Fakat artık kredi kartının bırakın faizini, asgari borcu bile yatırılamaz hale geldi. Bankalar Birliği verilerine göre kredi kartını ödeyemeyenlerin sayısı 3 milyon 230 bin 317 kişiye ulaştı. Dövizin tavan yaptığı şu günlerde, vatandaşın kredi kartının faizinin silinme kararı hiç olmazsa, az da olsa bir rahatlama sağlayacaktır.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500