escort izmir

Advert
Advert

ŞEHİTLER ANITININ AKIBETİ MERAK EDİLİYOR...

ŞEHİTLER ANITININ AKIBETİ MERAK EDİLİYOR...
Bu içerik 2329 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Üçyol Kavşağı’nda bulunan Güvenpark’a yapılması planlanan Milas Şehitler Anıtı’nın akıbeti merak ediliyor…

Şehit yakınlarının ve gazilerin talebi doğrultusunda, Milas Kent Müzesi’ni kurmak için görevlendirilen Prof. Dr. Engin Berber ve ekibi tarafından projelendirilen ve ilk harcı 22 Nisan 2017 yılında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından dökülen anıtın, Mayıs ayı içinde tamamlanacağı açıklanmıştı.

Belirsizlik devam ediyor...

Proje kapsamında mevcut havuz üzerine yerleştirilecek Anıtın, led ışıklar sayesinde aydınlatılarak hem kara yolundan hem de havadan görünmesi sağlanacaktı. Yola cephesi olacak şekilde protokol noktası oluşturulacak havuz üzerinde hilal ve merkezine ise yıldız yerleştirilecekti. Anıt etrafında dolaşım sağlanacak, alana girişte ise iki adet meşaleli paye olacak, dolaşım alanı içerisinde altı farklı totem yerleştirilecek, totemlerin her biri Balkan, 1.Dünya, İstiklal, Kore, Kıbrıs Savaşları ve İç Güvenlik Harekatını simgeleyecek ve her bir şehidimiz için de üzerlerine isim yazılı plakalar konulacaktı. Ancak bu söylenenler sadece lafta kaldı. Anıtın yapılması gereken yerde şuana dek hiçbir çalışmanın yapılmadığı, projenin planlanan tarihte gerçekleşmediği gibi yakın gelecekte de hayata geçirilemeyeceği açık bir şekilde görülüyor.

Halk tepkili...

Çevre halkı, anıtın söz verilen tarihte bitirilmediğini belirterek, anıtın bitirilmesi adına herhangi bir çalışmanın başlatılmamış olmasına tepki gösteriyorlar. Milas Şehitler Anıtı’nda bir an önce çalışmaların başlamasını isteyen vatandaşlar, atıl durumda kalan Anıtın şuana kadar neden yapılamadığını da öğrenmek istiyorlar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
milaslı     2018-08-14 içki içilecek alan olsaydı şimdiye kadar çoktan yapılırdı ah milasım ah uygarlıklar başkenti MİLAS