Advert
Advert
Advert

TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANINA CEVAP...

 TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANINA CEVAP...
Bu içerik 1636 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından, Türk Tarih Kurumu Başkanı’nın Okul kitaplarında Sevr'i antlaşma değil belge olarak alınması yönündeki söylemeleri sert eleştirildi…

Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan’ın Okul kitaplarında Sevr'i antlaşma değil belge olarak alınması yönünde girişiminde bulunacaklarını ifade etmesinin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından sert bir açıklama yapıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan ve Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen tarafından iletilen yazılı açıklama şöyle;

“Büyük Atatürk tarafından kurulan Türk Tarih Kurumu'nun şimdiki Başkanı medyaya yansıyan açıklamasında “Okul kitaplarında Sevr'i antlaşma değil belge olarak alınması” yönünde girişimde bulunacaklarını İfade ederek, "Çünkü çocuklarımızın ve kamuoyunun kafası karışıyor "demiştir.

Kafası karışık ve kafa karıştırmaya çalışarak, gündemi değiştirme çabasında olanlara bir kez daha SEVR Antlaşmasının 98. yıldönümünde diyoruz ki:

1. Sevr, Padişah Vahdettin'in bizzat görevlendirdiği Reşat Halis, Rıza Tevfik ve Hadi Paşa'larca 10 Ağustos 1920'de imzalanmış bir ANTLAŞMA'dır.

2. Sevr, Türk Milleti'nin idam fermanıdır. Sevr'i hafifletme çabaları asla kabul edilmeyecektir. Bu çabalar traji komik ve basit bir girişimden öteye geçemeyecektir.

3. Sevr'i “Antlaşma değil”, “Belge” olarak sunmak Türk Kurtuluş Tarihini açıkça çarptırmaktır, tarihimize ihanettir...

4. Sevr imzalanmadı savsatasıyla Osmanlı Yönetimi aklanmaya Mustafa Kemal ATATÜRK ve mücadelesi de küçümsenmeye çalışılmaktadır. Türk Milleti bu zavallı oyunun farkındadır.

5. Sevr, bir kefen olarak Türk Milletine giydirilmeye çalışılmıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde Türk Milleti bu kefeni parçalayıp, tarihin çöplüğüne atmıştır. Unutulmamalıdır ki ADD olarak tarihin tekerrür etmesine asla izin vermeyeceğiz. Çünkü, bizler Mustafa Kemal'in manevi askerleriyiz.

6. Lozan'la Milli Kurtuluş Savaşımızı taçlandırdık. Ulusal Onurumuzu, geleceğimizi ve vatanımızı güvence altına aldık. Lozan'a laf edenler Sevr'i "antlaşma değil" "belge" olarak sunanlar, unutmasınlar ki ATATÜRK'ün eşsiz liderliğini ve milletimizin kahramanlığını hiç kimse, hiçbir güç, hiçbir koşulda unutturamayacaktır.

Aziz Milletimize diyoruz ki; Sevr'i imzalayanları aklamaya çalışanları, Lozan'a laf edenleri ve ülkemizi kuruluş felsefesinden uzaklaştıranları Tarih, Cumhuriyet ve ATATÜRK adına yakın takipteyiz. Fırsat vermeyeceğiz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500