Advert
Advert
Advert

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN BASINLA BULUŞTU…

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN BASINLA BULUŞTU…
Bu içerik 614 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Muğla’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili seçilen Suat Özcan, Milas İlçe Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla buluşarak açıklamalarda bulundu…

CHP Milas İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin ve basın mensupları katıldı. Meclisin açılmasıyla görev süresinin başladığını belirten CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, yöre halkını dinlemek ve görüşmeler yapmak amacıyla, meclisteki Halkla İlişkiler Binası 1. kat 106 nolu odasının bulunduğunu Ankara ve Milas’ta yardımcılarının olduğunu, vatandaşların istedikleri zaman şikayet ve isteklerini bildirebileceğini söyledi.

Konuşmasına, Cumhuriyet Halk Partisi’nde bugüne kadar aldığı görevler hakkında bilgi vererek başlayan Özcan, ilçe başkanlığı, delegelik, kurultay delegeliği ve kent konseyi görevlerinde bulunduğunu ifade etti. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri süresince yerel basının kendisine olan desteklerinden dolayı teşekkür eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, kendisi ve partisi adına basının özgür olduğunu, her türlü olumlu ve olumsuz haberin yapılabileceğini belirterek, seçim süreci zarfında kendisi hakkında hep olumlu eleştirilerin yapıldığını belirtti.

24 Haziran’da kendim ve partim adına yeni dönem başladı…

24 Haziran seçimlerinde il ve ilçe başkanlıklarının programlarının uygulandığını belirten Vekil Özcan, kendisine verilen tüm Muğla ve ilçelerindeki görevlerini eksiksiz bir şekilde yapıldığını belirterek, bu çalışmaların yaşamında yeni deneyimler kazandırdığını, sosyal, kültürel olarak da daha fazla gelişmesine katkıda bulunarak, çok sayıda yöre ve insan tanıma fırsatı bulduğunu belirtti. Tüm bu çalışmaların karşılığının fazlasıyla alındığını belirten Özcan, 24 Haziran seçimlerinde Muğla’dan 4 milletvekili çıkardıklarını, bu sayede Cumhuriyet Halk Partisi’ni mecliste daha güçlü bir şekilde temsil etme imkanının oluştuğunu belirtti. CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Mürsel Alban ve Süleyman Girgin ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Vekil Özcan, Muğla’nın sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini ve bu sorunların çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Çorlu tren kazası, Yatağan’daki göçükle ilgili incelemelerde bulunduk…

Göreve başladıktan sonra Çorlu’da tren kazası ve Yatağan maden ocağında göçük olduğunu belirten CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, bu olaylarla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi tarafından rapor hazırlandığını ve Muğla’daki 4 CHP milletvekili olarak, Yatağandaki göçük olayıyla ilgili araştırmalarda bulunulduklarını söyledi.

24 Haziran seçimleri yeni bir dönemin habercisi…

24 Haziran’dan sonra yönetim biçiminin değiştiğini belirten Özcan, bu sistemin adının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak adlandırıldığını, 6771 sayılı kanun ile parlamenter sistemin kaldırıldığını belirterek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin artı ve eksi yönlerini değerlendirdi. Bu sistemde en önemli konunun bütün yetkilerin cumhurbaşkanında toplandığını ifade etti.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra 20 Temmuz’da olağanüstü halin ilan edildiğini belirten Özcan, bu dönemden sonra ülkenin Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetildiğini, KHK’ların 3 er ay şeklinde 7 kez uzatıldığını belirtti. KHK’larla yapılan önemli işlerin yanında, birçok kurum ve kuruluşun kapatıldığını ve birçok kişinin ihraç edildiğini belirten Özcan, eğitim camiasından da birçok ihracın olduğunu, elde edilen verilere göre 34 Bin 393 kişinin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, 7 Bin 312 kişinin Yüksek Öğretim Kurumları’ndan ihraç edilirken, yükseköğretim kurumlarından Bin 408 idari personel ve 2 yıl süren Ohal döneminde 5 Bin 904 akademisyenin görevine son verildiğini bildirdi. Kanun hükmünde kararnamelerin olağanüstü halin gerekli kıldığı konularda çıkarılması gerektiğini, konusu ve alanı olmayan konularda KHK çıkarılmaması gerektiğini söyleyen Özcan, ancak durumun hiç de öyle olmadığını, konusu ve alanı olmayan hususlarda KHK’lar çıkarıldığını ve bunun sonucunda da ortaya çıkan tepkiler sonucunda yeniden çıkarılan bir KHK ile olağanüstü hal komisyonu kurulduğunu ve bu komisyon aracılığıyla, yaşanan mağduriyetlerin ortadan kaldırılmasının amaçlandığını belirtti.

24 Haziran’dan sonra meclisin tatile girmesine kadar çıkarılan kanun ve torba yasalar hakkında da bilgilendirmeler yapan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, bu kanunların maddeleri hakkında basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu. Olağanüstü halin kaldırılmış gibi göründüğünü söyleyen Özcan, yeni getirilen maddelerle olağanüstü halin bir benzerinin yaşanılacağını ifade ederek, CHP olarak gerekli itirazların yapılacağını sözlerine ekledi.

Bedelli askerliğe destek verdik…

Torba yasayla getirilen bedelli askerliğin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından desteklendiğini belirten Özcan, bu uygulamadan ilk önce 31 Aralık 1993 ve öncesi doğumluların faydalanacağını ancak CHP Uşak Milletvekilinin bu uygulamadan 1 Ocak 1994 doğumluların da faydalanması gerektiğiyle ilgili yaptığı konuşmanın da etkisiyle bu tarihin 1 Ocak 1994’e çekildiğini belirtti. Bu uygulamanın yurtdışında okuyan öğrencileri de kapsaması gerektiğini belirten Özcan, CHP tarafından getirilen bu önerinin kabul edilmediğini belirtti.

İlçemize yapılan hizmetler artarak devam ediyor…

Milletvekili Özcan, son olarak ilçemizde büyük oranda yol ve benzeri hizmetlerin iyi yapıldığını, geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Milas Katı Atık Depolama Tesisi’nin büyük bir amaca hizmet edeceğini ve bu tür hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade ederek, sözlerini basın mensuplarına ve basın açıklamasına katılan herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500