Advert
Advert
Advert

ÇAYIRLI; “ADAYIMIZI ANKETLE BELİRLEYECEĞİZ”…

ÇAYIRLI; “ADAYIMIZI ANKETLE BELİRLEYECEĞİZ”…
Bu içerik 706 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu İlçe Başkanlığı görevinden istifası, 12 Ağustos’ta yapılacak olan kurultayda Genel Başkanları Meral Akşener’in adaylığı ve yapılacak olan yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu… Başkan Çayırlı, gerçekleşecek olan yerel seçimlerde partisinin ‘Belediye Başkan Adayı’nı anketle belirleyeceklerini ifade etti…

İYİ Parti Milas İlçe Başkalığı binasında basın mensuplarıyla buluşan İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, ilk olarak 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Çayırlı; “Halkımız Sayın Cumhurbaşkanı’nı başkan seçmiştir. Siyasi partiler olarak ise 5 partili bir meclis yapısı oluşmuştur. Öncelikle bu sonuçların ülkemize, milletimize ve vatanımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Çalıştay gerçekleştirdik…

20-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleşen çalıştay hakkında da bilgi veren İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; “Bu çalıştay partimizin konumu, konulan hedefler ve alınan sonuçlar, başarının ve başarısızlığın konuşulduğu bir toplantı oldu. Bu çalıştayın sonunda değerlendirme yaparak Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapamadık. 22 Temmuz 2018 Pazar gecesi ise genel başkanımız bir açıklama yaparak siyasi etik ve onurlu bir duruş göstererek genel başkanlık görevinden istifa etti” dedi. Bu açıklamanın kamuoyunda farklı değerlendirildiğini belirten Başkan Çayırlı; “Malum medya tarafından algı oluşturuldu, oysaki bu durum gerçekleri yansıtmıyordu. Olayın iç yüzü bu değildi. Aslında bu durum özlenen bir tabloydu. Son yıllarda siyasette onurlu duruş olarak adlandırdığımız istifa mekanizması maalesef ki yok. Genel Başkanımız bu sonuçları kendi açısından değerlendirerek, Cumhurbaşkanı olamadığını ve bunun sebebinin kendisi olduğunu düşünerek istifa etti ve yapılacak olan kurultayda da Genel Başkanlığa aday olmayacağını ifade etti” dedi.

Bu onurlu davranış ve dik duruştan etkilendiğini belirten Başkan Çayırlı, siyasette onurlu duruşun, etik değerlerin ve prensiplerin her şeyden daha değerli olduğunu ifade ederek, kendisinin de istifa ettiğini belirtti.

Genel Başkanımızı desteklemek için istifa ettim…

Genel Başkanlarının onurlu bir duruş sergilediğini belirten Çayırlı; “Onun bu dik ve kararlı duruşu görerek ona destek olmak amacıyla ben de İlçe Başkanlığı görevimden istifa ettim. Amacım asla ve asla partiye zarar vermek değildir” dedi ve bu kararından dolayı pişman olmadığını ifade ederek, Milas kamuoyunda yanlış algılandığını ifade etti.

İstifam kabul görmedi…

23 Temmuz 2018’de istifasıyla ilgili açıklamalarda bulunduğunu belirten Başkan Çayırlı bu kararın İl Başkanı ve Genel Merkez tarafından kabul görmediğini belirterek; “İstifamın askıya aldığını belirttiler ben de durumu kabul ederek görevimin başında kalmaya devam ettim” dedi.

Bugünden sonra Genel Başkanlarının yanında daha kararlı bir şekilde duracaklarını ve destekçisi olacaklarını belirten İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, 12 Ağustos’ta yapılacak genel kurultayda Genel Başkanlarını yeniden aday göstereceklerini ve destekleyeceklerini belirtti.

22 Temmuz’dan sonra partimiz konuşulur hale geldi…

Seçim sonuçlarında başarı ve başarısızlık kriterine de değinen Başkan Çayırlı; “Rakamsal olarak baktığımızda başarısızlık görünüyor ama bunun birtakım gerekçeleri var. Ellimizde bir maddi güç ve medya gücü yok. Daha önce hiçbir seçime katılmadık ve bir seçmen tabanımızda yoktu. Daha teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayamadan bir seçime katıldık ve sonuç olarak Türkiye genelinde ortalama yüzde 10 oy aldık. Meclise 43 milletvekili soktuk ve bunun da bir başarı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Milas açısından da seçim sonuçlarını değerlendiren İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; “Milas’ta yüzde 17 oy aldık. Diğer partilerin aldıkları oy oranlarına bakarak Milas’ta başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak yine de beklentilerin altında kaldık. Tahmin ettiğimiz oy oranını yakalayamadık. Nasıl Genel Merkez açısından zorluklar yaşadıysak Milas’ta da bu sorunları yaşadık. Teşkilatlarımızı tam olarak oluşturamadık. Sadece Ören ve Güllük Beldesi’nde yönetim oluşturduk. Diğer beldelerimizde ise hiç yönetim oluşturamadık. Eğer diğer beldelerde de temsilciliklerimizi oluştursaydık Milas genelinde Bin veya Bin 500 oy fazla alacağımızı düşünüyorum. Genel olarak kısa vadede seçim çalışmalarını hızlı bir şekilde yapmaya çalıştık. Seçimler Ramazan Ayı’na denk geldiği için seçim çalışmalarında zorlandık. Gün içinde yalnızca bir köy ziyareti gerçekleştirebildik ve bu sayı da toplamda 30 köye takabil etti. Tüm bu şartlara rağmen Milas’ta yüzde 17.30 oy oranı almayı başardık” dedi.

Tüm teşkilat olarak Genel Başkanımıza destek olduk…

İstifa sürecinden sonra gerek il idare kurulları, gerek genel idare kurulu ve parti meclisi üyeleriyle Genel Başkan Meral Akşener’i geri döndürmek ve tekrar aday olması anlamında girişimlerde bulunduklarını ifade eden Başkan Çayırlı, son olarak da 28 Temmuz tarihinde alınmış olan karar nedeniyle tüm il ve ilçe teşkilatları ile Genel Başkanları’nın İstanbul Beylerbeyi’ndeki evinin önünde toplantı yaptıklarını, o toplantıya Milas ve Muğla teşkilatları olarak katılım gösterdiklerini söyledi. Türkiye’nin her bölgesinden oldukça fazla katılım olduğunu bildiren Çayırlı, “Netice itibariyle Genel Başkanımız Pazartesi yapılacak olan başkanlık divanına katılacağını ifade etti. Bu da demek oluyor ki en azından partideki görevine devam edecek. Bu da bizi mutlu etti ve Milas’a görevimizi yapmış ve mutlu bir şekilde döndük” dedi.

2. Olağanüstü kurultayımızı gerçekleştireceğiz…

2. Olağanüstü kurultayın 12 Ağustos 2018’de Ankara Ticaret Odası Binası’nda gerçekleşeceklerini belirten İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, Milas’ta yaşayan İYİ Partili olan, olmayan herkesi olağanüstü kurultaya davet etti. Gitmek isteyen vatandaşlar için Milas’tan araçlar kaldırılacağını da sözlerine ekledi.

Akşener’i tek aday göstereceğiz…

Şu an itibariyle Meral Akşener’in Genel Başkan Adayı olmadığını belirten Çayırlı, tüm genel idare kurulu, milletvekilleri, il başkanları, üst kurul delegeleri ortak olarak Meral Akşener’i tek aday olarak Genel Başkanlığa aday göstereceklerini ifade ederek, Akşener’in görevine geri geleceğini belirtti.

Önümüzde yerel seçimler var…

İlçe Başkanlığına tekrardan aday olmayacağını ifade eden Başkan Çayırlı, ne zaman aday olsa bir seçimle karşı karşıya geldiklerini esprili bir dille ifade ederek, ilçe yönetimi olarak 24 Haziran’dan sonra parti yöneticilerine 1 ay tatil verdiklerini ancak geçen hafta yaptıkları toplantı sonrası hedeflerini tekrardan belediye başkanlık seçimlerine yönelttiklerini belirtti. Başkan Çayırlı; “Yönetim olarak kendi aramızda bir toplantı yaptık. İYİ Parti’den aday olarak kimleri görmek istediklerini sorduk. Yaklaşık 13,14 kişilik bir liste çıktı. 3 kişi dışarıdan belediye başkan adayı olmak istedi. Yönetim olarak halkımıza, belediye başkanı olarak kimi görmek istedikleri şeklinde bir anket ve temayül yoklaması yapacağız. Bu anket öncelikle çarşı esnafı, sanayi esnafı ve köylerde yapılacak. Bu ankette herhangi bir isim üstünde durulmayıp vatandaşın İYİ Parti de kimi aday olarak görmek istediklerini beyan edecekler. İsmi öne çıkan adaylar ise parti içi kurullarca ve üyelerimizle değerlendirilip adayın belirlenmesine karar verilecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Çayırlı son olarak, basın mensuplarına 24 Haziran seçimleri öncesinde gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ve basın toplantısına katılımlarından dolayı teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500