Advert
Advert
Advert

OTO YIKAMAYA KADIN ELİ DEĞDİ...

OTO YIKAMAYA KADIN ELİ DEĞDİ...
Bu içerik 6341 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde bir bayan işletmeci erkeklerin egemen olduğu iş kolunda hizmet vermeye başladı... Oto yıkama dükkanı açan İşletmeci Ayşe İrtürk; bayanların yapamayacağı hiçbir iş yok” dedi...

Şevketiye Mahallesi 23 Nisan Bulvarı Havuz Başı Restaurant çaprazında hizmete sunulan “Benim Dünyam Oto Yıkama ve Güzellik Salonu” işletmecisi Ayşe İrtürk, erkeklere has bir iş kolu gibi görünen oto yıkama sektörüne girmekten mutlu olduğunu söyledi. Amaçlarının kalite, hijyen ve titizlik olduğunu söyleyen kadın işletmeci Ayşe İrtürk; “İş yerimizde kadınlar daha ön planda ancak burası bay-bayan herkese açık, gelen müşterilerimiz çayını ve kahvesini içebileceği, istirahat edebileceği, internet hizmeti sayesinde hoşça vakit geçirebilecekleri bir ortam oluşturduk. Müşterilerimiz işletmemize geldikleri zaman arabalarını yıkatırken kalitenin farkına varacaklar. Araba yıkatmaya ihtiyacı olmasa bile buraya gelip yorgunluğunu atıp hoşça vakit geçirebilirler” dedi.

Kadınların güçlü olması gerektiğine inanan bir insanım...

Günümüzde kadınların kendilerin cesaret bulup iş hayatına adım atmakta zorlandığını belirten Ayşe İrtürk, kadınlara örnek olup kadınların da bir erkek işini çok rahat yapıp güzel ve kaliteli bir iş çıkarabileceğini belirterek bu yola çıktığını belirtti.

Bu yola çıkarken zorluklarla karşılaştım...

“Çevremdekiler oto yıkama işinin erkek işi olduğunu ve zor şartlarla karşılaşacağımı söylediler ama ben yılmadım” diyen bayan işletmeci Ayşe İrtürk; “kendi plan, program ve projelerimi çevreme anlattım. Ondan sonra aldığım tepkiler ise hep olumlu oldu ve Milas’ta özellikle bayanlara hizmet veren bir oto yıkama firmasına ihtiyaç olduğunu söylediler. Bu olumlu tepkilerden sonra kendime olan güvenim arttı ve daha kararlı bir şekilde işime devam ettim” dedi.

Kendime güvenen bir insanım...

Kararlı bir insan olduğunu ve aldığı kararları bütün yönleriyle değerlendirip öyle adım attığını söyleyen Ayşe Hanım, en önemli olanın ise hayal kurmak ve kurduğun hayalin peşinden kararlı bir şekilde gitmek olduğunu belirtti.

Özel sektörde olmaktansa kendi işime kurmaya karar verdim...

Daha önce özel sektörde çalıştığını, artık bu eforu kendi işinde harcamaya karar verdiğini belirten kadın işletme sahibi,  daha önceki tecrübelerim sayesinde, personelimle sıkı bir ilişki kurup müşteriye de güler yüzlü bir hizmet vererek, müşterilerimizin işletmemize güven duymasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Kadınlara seslenen Ayşe İrtürk, işletmesinde daha çok kadın personel çalıştıracağını ancak ilk süreçte işi bilen personele ihtiyaç duyduğu için bunun şu an gerçekleşmediğini söyleyerek, ilerleyen süreçte daha çok kadın personelle çalışacağını belirtti.

Herkes gönül rahatlığıyla gelebilir...

Şevketiye Mahallesi 23 Nisan Bulvarı Havuz Başı Restaurant çaprazında hizmete sunulan “Benim Dünyam Oto Yıkama ve Güzellik Salonu” bünyesinde yıkama makinesi, köpük makinesi, kompresör ve elektrik süpürgesi ile en kaliteli işi yaptıklarını söyleyen Ayşe İrtürk önceliklerinin hoşgörü ve güleryüzlü hizmet olduğunu ifade etti.

Temizlik aletlerinin bunlarla sınırlı kalmayıp gün geçtikçe gelişeceğini belirten kadın işletmeci Ayşe İrtürk, hiçbir zaman kaliteden taviz vermeyeceklerini, yapılan işin ilk önce kendisi tarafından beğenilip müşteriye sunulacağını ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500