Advert
Advert
Advert

BALAVCA DERESİ’NDEKİ KİRLİLİK DEVAM EDİYOR…

BALAVCA DERESİ’NDEKİ KİRLİLİK DEVAM EDİYOR…
Bu içerik 921 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ın en fazla uzunluğa sahip derelerinden olan ve şehrin merkezinden geçen Balavca Deresi’nde kısmi kirlilik ve kötü koku devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yoğun kirlilik, koku, sinekler ve yoğun otlanma sebebiyle çevre sakinlerinin yaşamını olumsuz etkileyen derenin ıslah çalışmaları yapılmıştı. Islah çalışmaları çerçevesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri tarafından Balavca Deresi’nin içindeki otlar sökülüp zemine beton dökülmüştü. Ancak tüm bu çalışmalara rağmen günümüzde hala bu kirlilik sorunu devam etmekte...

Gerek vatandaşların Balavca Deresi’ni çöplük gibi kullanması, gerekse derenin içine akıtılan pis sular Balavca Deresi’nin kirlenmesine ve pis kokunun etrafa yayılmasına neden oluyor. Ayrıca yaz aylarında daha fazla görülen sivrisinekler de bu kirliliğin etkisiyle bölgede daha fazla görülmeye başlandı.

Bu kirliliğin ve kokunun yok edilmesi için acilen önlem alınmalı ve derenin temizliğine acilen başlanmalı. Temizlik işlemlerinin yanısıra çevre sakinlerinin de burayı çöplük olarak kullanmayıp doğayı ve çevreyi kirletmemeleri gerekiyor. Kirletenler hakkında ise gerekli uyarıların da yapılması gerekiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500