escort izmir

Advert
Advert

KAYMAKAM ARSLAN MUHTARLARLA BULUŞTU…

KAYMAKAM ARSLAN MUHTARLARLA BULUŞTU…
Bu içerik 752 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında her ay gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı, kurum amirleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi. Muhtarlar ile kurum amirlerinin buluştuğu toplantıda, yapılan koordineli çalışmalardan dolayı mahallelilerin memnun oldukları ifade edildi.

Milas Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yanı sıra; Milas Belediye Başkan Vekili Faik Karagöz, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Ömer Gürter, Tapu Kadastro Müdürü Yaşar YılmazADM sorumlusu Uygar Kulaksız, Tapu Kadastro Birim Sorumlusu Yener Karaca ve diğer kurum amir/müdürleri katıldı.

Toplantıda bir önceki ayda ele alınan konulara değinilerek, gelinen nokta ve sonuçlanan işler hakkında istişare edildi. Toplantının açılış konuşmasında Kaymakam Arslan, bugüne kadar kendisine iletilen birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu, bazılarının ise ilgili birimlere yazıldığını ve çözümü için çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, toplantıda hazır bulunan mahalle muhtarlarına söz verdi ve sorumlu bulundukları mahalleleri ile ilgili sıkıntılarını kurum müdürlerine aktarmalarını istedi.

Muhtarlar toplantısında, İlçemiz ve mahallelerinde 2018 yılı için planlanan program dahilinde yürütülmekte olan çalışmaların değerlendirilmesi, mahalle muhtarları ve kurum amirlerinin karşılıklı istişareleri ile gündemdeki konuların en hızlı şekilde çözüm yollarının arayışı konuşuldu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Bodrum Çevre Şube Müdürlüğü Sorumlu Personeli Mimar Melike Özer tarafından mahalle muhtarlarına ‘İmar Barışı’ hakkında bilgilendirme yapılarak, muhtarların sorularını yanıtlayarak bilgilendirme yaptı.

Toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava ise, Milas içerisinde özellikle son günlerde özellikle egzozu açık ve yüksek sesle müzik dinleyenler olmak üzere kurallara uymayanlar hakkında yazılan cezalar hakkında bilgilendirme yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal muhtarlardan özellikle okullar ile ilgili adres değişikliğine özen göstermelerini, bu hususta yaşayabilecekleri herhangi bir sıkıntıda kendilerine ulaşmaları gerektiğini belirtti.

Muhtarlar daha sonra özellikle Aydem, Telekom ve Muski hakkında mahallelerinde bulunan sıkıntılarını, gerekli kurum müdür/amirlerine aktardı.

Mahalle muhtarlarının dile getirdikleri dilek ve öneriler kurum müdürleri tarafından not alındı.

Kaymakam Arslan toplantının sonunda 3-4 Kasım 2018 tarihinde 5. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin yapılacağı günde herhangi bir organizasyonun yapılmamasını istedi.

Toplantı, karşılıklı istişarelerin ardından sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500