escort izmir

Advert
Advert

17 MİLYONLUK TESİS YARIN AÇILIYOR…

17 MİLYONLUK TESİS YARIN AÇILIYOR…
Bu içerik 3815 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde yapımı tamamlanan ve bölgenin 25 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan katı atık düzenli depolama tesisi 27 Temmuz Cuma günü yani yarın yapılacak olan törenle hizmete açılacak…

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas’ta yapımı tamamlanan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, yarın hizmete açılacak. Haziran 2017’de yapımına başlanan tesis 17 milyon 137 bin liralık tutarı ile bölgeye yapılan önemli yatırımların arasında yer alıyor.

Bölgenin 25 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan tesiste çöplerden oluşan gazlardan elektrik enerjisi de üretilecek. Tesis alanında biyobozunur atık azaltımını sağlamak amacı ile kurulacak fermantasyon tesisiyle elektrik enerjisi üretimi yapılacak. Fermentasyon tesisinden çıkacak atık ısının değerlendirileceği tesis alanında sera kurulumu gerçekleştirilerek, artan ısı enerjisinin de bölgede kullanımı sağlanabilecek. Ayrıca tesis alanında karışık atık içinde bulunan ekonomik değeri olan atıkların ayrıştırılmasının sağlandığı ön işlem tesisi kurulacak. Bu sayede atığın miktarı da azaltılarak tesisin daha uzun süre kullanımı sağlanacak.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi arkasında bulunan tesis 27 Temmuz Cuma günü yani yarın saat 18’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katılımıyla gerçekleştirilecek törenle hizmete sunulacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500