escort izmir

Advert
Advert

MUĞLA’DAN 5 KİŞİ DEĞİŞİM İSTEDİ…

MUĞLA’DAN 5 KİŞİ DEĞİŞİM İSTEDİ…
Bu içerik 3407 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’nde başlayan liderlik ve değişim tartışmaları devam ediyor… Değişim isteyen 5 Muğla Kurultay delegesi noterden imza verdiler…

'Değişim ve Umut Kurultayı' adı altında olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayan CHP'li muhaliflere Muğla’dan da destek geldi. Muğla’da 7 kurultay delegesinden 5’i değişim için imza verdi. Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Fethiye İlçe başkanı Özgür Kullukçu, Ela Bergamalı, Mustafa Yılmaz, Adalet Güler Muğla’da olağanüstü kurultay isteyen isimler oldu. Türkiye genelinde dün itibari ile 643 imza toplandığı bildirildi.

CHP Tüzüğü'ne göre noter kanalıyla imza süreci başladıktan sonra 15 gün içinde toplam delege sayısının salt çoğunluğu, yani 625 kurultay delegesinin imzasının parti genel merkezine bir hafta içinde verilmesi gerekiyor.

CHP'de olağanüstü kurultay talebiyle geçtiğimiz hafta pazartesi günü noter kanalıyla süreç başlatıldı. Olağanüstü kurultay için noter kanalıyla imza toplama süresi ise 30 Temmuz saat 17'de sona erecek.

Parti genel merkezi, yeterli imza sayısına ulaşması halinde 45 gün içinde olağanüstü kurultayı toplamak zorunda.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500