escort izmir

Advert
Advert

SPOR YAŞAMINA SAMSUN’DA DEVAM EDECEK…

SPOR YAŞAMINA SAMSUN’DA DEVAM EDECEK…
Bu içerik 1289 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Bodrum Kartalları Basketbol Kulübü’nün lisanslı sporcusu olan Milas doğumlu Doğasu Orcan 2018-2019 sezonunda Samsun Canik Belediyespor Kulübü’nün alt yapısında liglerde yer alacak…

İlçemiz sporcularından eski kalecilerimizden Mustafa Orcan’ın kızı olan 2005 doğumlu yıldız sporcu Doğasu Orcan basketbola Milas Sakarya İlkokulu’nda başladı. Eğitim-Öğretim gördüğü Tek Koleji’nde basketbol oynamaya devam etti.

Milas’ta basketbolda kadınlar ligi ve kadınlara yönelik kulüp alt yapısı olmadığı için basketbol çalışmalarını bir süredir Bodrum Kartalları Spor Kulübü’nde sürdüren yıldız sporcumuz Doğasu Orcan Samsun’da ki yeni kulübü olan Canik Belediyespor’da hem öğrenim hayatını hem de spor yaşamını sürdürecek.

Geçtiğimiz günlerde ön anlaşma ve yeni spor kulübünü tanımak için Samsun’a giden yıldız sporcu ve ailesi 27 Temmuz Cuma günü yeni kulübü ile kesin anlaşma yapmak için Samsuna gidiyor.

Sporcumuz Doğasu Orcan’ın babası Mustafa Sporcusunun Samsun’a transfer olmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Milas, Bodrum ve Muğla’da özellikle alt yapıda liglerde oynayacak basketbol spor kulübü bulunmadığı için kızımı Samsun’a gönderiyorum” diyerek basketbola gönül veren kız sporcuların bu sorunun Muğla bölgesinde acilen çözümlenmesini istedi.

Başarılı olacaktır…

Mustafa Orcan yaptığı açıklamada “Kızımın sporda ve basketbolda geleceği ve başarısı için ailesi olarak gönlümüz elvermese de bu ayrılığa razı olduk. Samsun’da basketbolda Milas’ımızı başarıyla temsil edeceğine inandığım kızımın yeni spor kulübünde başarılı olacağına olan inancım ve güvenim sonsuzdur. Bu anlamda basketbolda kızımın yetişmesinde emeği ve desteği olan Sakarya İlkokulu idareci ve öğretmenlerine, Milas Tek Koleji idareci ve öğretmenlerine ve Bodrum Kartallar Basketbol Spor Kulübü’nün idarecilerine kızımın antrenörlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Arkadaşlarına veda etti…

2018-2019 Spor sezonunda Samsun Canik Belediyespor’un alt yapı takımlarında formasını giyecek olan sporcumuz Doğasu Orcan Samsun’a gitmeden önce son kez Bodrum’a giderek antrenörleri ve takım arkadaşlarıyla vedalaştı. “Samsun’a basketbol da ilerlemek ve iyi bir basketbolcu olabilmek adına gidiyorum ilk kez de ailemden uzak kalacağım” diyen yıldız sporcumuz Doğasu Orcan’a Samsun’da ki yeni kulübü Canik Belediyespor’da gazetemiz adına başarılar diliyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500