escort izmir

Advert
Advert

KADEM METE’DEN GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI…

KADEM METE’DEN GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI…
Bu içerik 799 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı...

Başkan Mete, mesajında, zor şartlarda ve büyük bir özveriyle kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve her koşulda sorumluluk duygusu ile hareket ederek topluma haber verme görevini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı’nı kutladı.

Mete, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Bilindiği gibi 24 Temmuz 1908’de basında sansürün kaldırılmasından bu yana 24 Temmuz tarihi, Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Basın demokrasilerin vazgeçilmez unsuru, kamuoyunun gözü, kulağı, sesi ve vicdanıdır. Demokrasinin benimsendiği toplumlarda iletişimin en güçlü araçlarından olan basın, demokrasinin sürekliliği için temel oluşturarak toplumun gelişmesinde büyük rol oynar.

Hızla gelişen dünyamızda etkinliği her geçen gün artan medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğü, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması açısından hayati önem taşır. Demokrasinin işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Basın, meslek ilkelerini ve etiğini gözeterek, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma, hızlı haber verme, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturma ve toplumu aydınlatma işlevinde bulunmaktadır.

Bu düşüncelerle; zor şartlarda ve büyük bir özveriyle kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve her koşulda sorumluluk duygusu ile hareket ederek topluma haber verme görevini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı’nı kutluyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500