Advert
Advert
Advert

ÖREN, KARAVANCILARIN UĞRAK YERİ OLDU…

ÖREN, KARAVANCILARIN UĞRAK YERİ OLDU…
Bu içerik 3609 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gökova Körfezi’nin eşsiz güzelliğine sahip ilçemize bağlı Ören Mahallesi, doğal güzelliğiyle karavan tutkunlarına ev sahipliği yaparken; yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekmeye devam ediyor…

“Roma’yı gör de öl” derler, coğrafyanın yazarı Halikarnas Balıkçısı da “Gökova’yı gör de yaşa!” demiş. Sakinliğiyle tanınan Ören insanın huzur bulduğu adeta bir cennet köşesi. Gerek kuşbakışı, gerekse deniz kenarından her yerden güzel, her yerden mavi ve yeşil… Bu eşsiz güzelliği keşfeden karavancılar da Ören’in, hem doğal güzelliklerini hem de eşsiz denizin keyfini çıkarıyor.

Son yıllarda keşfedilen, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmeyi başaran şirin tatil beldesi Ören, tatilcilerin uğrak noktası olurken, karavancıların da gözdesi oldu. Denize sıfır, sahilin hemen dibinde yeralan kamp alanı görsel bir şölen sunarken, karavancılar; Ören’in güzel ve iyi bir kamp merkezi olabileceğini ancak daha elverişli alanların düzenlenmesi gerektiğini ifade ettiler. Karavancılar Ören’e hayran kaldıklarını, koşulların iyileştirilmesiyle yüzlerce karavancının Ören’e akın edeceğini söylediler. Belediyenin karavancılara uygun bir alan oluşturarak ilçenin tanıtımına büyük katkı sunacağını ifade eden karavancılar; “Milas ve çevresi karavancılar için çok güzel yerleşim alanlarına sahip. Milas Belediyesi karavancılar için alanlar oluşturmalı ve karavan tutkunlarını buraya çekmelidir” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500