Advert
Advert
Advert

BOZBÜK’TE SU SIKINTISI SONA ERİYOR…

BOZBÜK’TE SU SIKINTISI SONA ERİYOR…
Bu içerik 636 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan İlçemize bağlı Bozbük Mahallesi’nin su ihtiyacını karşılamak için başlatılan çalışmalarda sona gelindi…

Yaz aylarının başlaması nedeniyle su sıkıntısı yaşayan bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıran Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, İlçemiz Bozbük Mahallesi’nde bulunan sahil bölgesinde yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

Bölgede Yeni İçme Suyu Hattı Yapılıyor…

Bozbük Mahallesi sahil bölgesinde bulunan 70 konutta mevcut hatların çaplarının yetersiz olması nedeniyle yaz aylarında su sıkıntısı yaşanıyordu. Bu nedenle harekete geçen Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgeye yaklaşık bin 400 metrelik yeni içme suyu hattı yapılmasına karar verdi. Eski hatların daha büyük çaptaki borularla değişimi başladı ve çalışmanın yaklaşık bin metresi tamamlandı. Hattın tamamlanmasının ardından 70 konutlu sahil bölgesindeki sitelere istenilen basınçta su verilebilecek ve yaşanan su sıkıntısı ortadan kalkacak.

“Su Sıkıntısı Yaşanan Bölgelerin Sorunlarını Tek Tek Çözüyoruz”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaz aylarında vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için kurum olarak yoğun çaba sarf ettiklerini vurguladı. Ülgen, “Yaz aylarında su kaynaklarında ki azalma ve kullanımın artması nedeniyle bazı bölgelerdeki su ihtiyacı tam olarak karşılanmıyor. Biz de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda bu bölgelerdeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Su sıkıntısı yaşanan bölgelerin tespitlerini yaptık ve hazırladığımız projeler doğrultusunda buralardaki sorunları tek tek ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Admin     0000-00-00 Sayın belediye başkanımız muhammet tokat bey zeytinli kuyu PAPAZ koyunada suyu getirtirseniz çok ama çok büyük bir sevap islersiniz