Advert
Advert
Advert

MİLAS GENÇLİK, YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ…

MİLAS GENÇLİK, YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ…
Bu içerik 1102 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

11 Temmuz Çarşamba günü Milas Aşkıdil Akarca Toplantı Salonu’nda yapılan Milas Gençlikspor Kulübü Olağan Genel Kurul Kongresi ile Ersin Köksal başkanlığında, Milas Gençlikspor Kulübü’nün 3 yıllık yeni yönetim ekibi belli oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıyı açan Milas Gençlikspor Kulübü Başkanı Ersin Köksal toplantıya iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür etti.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Muğla TÜFAD Başkanı Alaaddin Nagunlu ve birçok spor camiasının tanınmış isimlerinin katıldıkları genel kurul toplantısında Milas Gençlikspor Kulübü’nün üyelerinin oylarıyla, Milas Gençlikspor Kulübü’nün yeni yönetim ekibi belli oldu.

Tek liste ve tek aday olarak yönetime talip olan Ersin Köksal yeniden kulüp yönetimi başkanlığına seçildi.

Teşekkür konuşması yapan Gençlikspor Kulüp Başkanı Ersin Köksal şunları söyledi:

“Bugün kulübümüz için tarihi bir gün, kulübümüz çağın gereklerine uygun tüzük tadili yapmış genç dinamik her biri kendi alanında başarılı olan iş adamı ve kamu Yöneticisi çok değerli arkadaşlarımız ile yoluna devam edecektir.

Bundan 2,5 yıl önce yönetim kurulu arkadaşlarımız ile yapmış olduğumuz 8 yıllık stratejik plan ile hedeflerini belirlemişti.  Geride kalan 2,5 yılda hedefimizden sapmadan, hiç bir ödün vermeden yolumuza devam etmekteyiz. 2,5 yıllık bu sürede belki kamu oyunda popülist yaklaşımlarımız olmadı ama gerçekten yapmış olduğumuz başarılı çalışmalar spor kamuoyu tarafından takdir ile karşılanmaktadır.

MGS Kulübü’nün altyapılara önem vermesinin gururunu bu günlerde çok daha yoğun bir duygu ile yaşamaktayız. Kulübümüzde spor yapan çocuklarımızı önce iyi ahlak, iyi insan, milli, manevi değerlerimize sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek, sonrasında bedenen gelişimlerine katkı sağlayan bir spor kulübü olmak temel hedeflerimizdendir.

Bu hedefler çerçevesinde 2015 - 2016 ve 2017 yıllarında altyapı takımlarımız büyük başarılar elde etmişlerdir.

Futbol branşında;  takımımız ikinci amatörde şampiyon olarak birinci amatör kümeye çıkmıştır.

 U16 takımımız grup 4’ncüsü olmuş,

U15 takımımız grup şampiyonu olmuş ve averaj ile Muğla 3’ncüsü olmuştur.

U14 takımımız grup ikincisi olmuş playoff oynamış

U13 takımımız grup şampiyonu olmuş plafof oynamış,

U12 takımımız grup ikincisi olmuş,

U11 takımımız grup şampiyonu olmuş ve averaj ile Muğla ikincisi olmuştur.

Judo da;  Ece Zurnacı Türkiye 5’ncisi olmuş,

Kick boksta Berkant Aşıcı gençler Türkiye birincisi ve ikincisi,

Abdullah Gökçe yıldızlar Türkiye üçüncüsü,

Nasibe Betül Tüysüz yıldızlar Türkiye üçüncüsü,

Mert kaya Dalkıran iki defa Türkiye 3’ncüsü olmuştur.

Bu bahsettiğim başarılara biz sadece aracı olduk, bu başarılar hepimizindir. Her zaman manevi desteğini hissettiğimiz Kaymakamımız Eren Arslan’a, bizi hiçbir zaman geri çevirmeyen, maddi manevi destek sağlayan Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat’a, Oda başkanlarımıza, Milâs halkına, sizlerin huzurunda teşekkürü bir borç biliriz.

Değerli misafirlerimiz değerli üyelerimiz;

Basında hemen hemen her gün duyduğumuz çocuk kaçırılmaları ve ölümleri, kadına şiddet hepimizi derinden yaralamaktadır.

Çocuklarımıza ve kadınlarımıza yapılan her türlü şiddetli lanetliyor ve kınıyoruz.

MGS olarak bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak olan çocuklarımızın eğitimleri son derece önem arz etmektedir.  Değerli misafirlerimiz biraz sonra yapılacak olan seçimde görev başına gelecek olan ekip gerçekten vizyon ve her biri kendi alanında başarılı şahsiyetler. Sizlerin vereceği her destek ve güç geleceğe yatırımdır. Her zaman söylenen bir söz vardır ‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.’  bu sözler artık geride kaldı. Toplumda yaşanan bir olay hepimizi etkilemektedir. Düşünün, madde bağımlısı bir çocuğumuzun istem dışı da olsa kime zarar vereceğini nereden bilebiliriz. İşte değerli misafirlerimiz spor kulübümüzde spor yapan bir çocuk haftada 3 gün antrenman, 1 gün maç için bizimle oluyor. Zaten boş zamanı kalmıyor ve kötü bir alışkanlığa alışması da mümkün değil.

Milas Gençlik Spor kulübü olarak tüm resmi bayramlara izci ve taekwonda branşlarımız ile katıldık. Ayrıca ilçemizde düzenlenen Zeytin Hasat Şenliğine ve Balık Festivaline de destek verdik.

1. MGS olarak kurumsallaşmak adına adımlarımızı atacağız.

2. Atapark’ta bulunan reklam panomuzu daha işlevsel ve etkin kullanarak gelirlerimizi artırmak istiyoruz. (Değerli oda başkanlarımızdan ve esnaflarımızdan bu konuda destek bekliyoruz.)

3. 21 Eylül’de Emre Aydın konseri yapıyoruz. Bunun için kaporamızı yatırmış bulunmaktayız.

4. Salon sporları ile ilgili çalışmalar yapmak ve bu yönde hareket etmek istiyoruz.

5. Kayıtlı olan 81 üye sayısını her yıl 50 kişi artırarak, 3 yılsonunda düzenli aidat ödeyen 200 kişi sayısına ulaştırmak istiyoruz. Aylık 3.000 TL gelir hedeflemekteyiz.

Önümüzdeki üç yıllık süreçte Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden kiralamış olduğumuz Milas Gençlik Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’ni herkesin spor yapabileceği bir yaşam alanı haline getirmek istiyoruz.

Amatör takımımızı bu yıl süper amatör lige çıkartmak istiyoruz, alt yapılarda en az üç kategoride Muğla şampiyonu olmak istiyoruz.

Önümüzdeki dört yıllık süreç içersinde ise amatör takımımızın mutlaka bal ligi veya bir üst ligde mücadele etmesi için çalışmalarımız devam edecektir.

Merdivenleri tek tek çıkmak istiyoruz. Biliyoruz ki günlük ve plansız başarılar sadece günü kurtarmak içindir. MGS olarak hedefimizden şaşmadan, planlarımız çerçevesinde hedefimize ulaşmak için yeni ekibimizle yola çıktık.”

Milas Gençlikspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu;

Başkan Ersin Köksal,

Yönetim Üyeleri: Şafak Kaya, Süleyman Karatoprak, İlker İğdeli, Ahmet Yalçın, Aytekin Kanal, Özkan Avcılar, Ramazan Şimşek, Ercan İnce, Erhan Dedek, Süleyman Onur Çırak, Bülent Sezgin, Hüseyin Kalay, Hakan Esen, Çağrı Uzun,

Yedek Üyeler: Zekeriya Fırat Özşahin, Yusuf Günce, Şadiya Bengü, Nazik Akar, Akın Demirtaş, Aygün Kaya, İbrahim Kıymık, Haydar Karaköse, Fahri Şimşek, Gültekin Bilge, Ali Özgür, İlker Oyuk, Uzay Demirbaş, Tuncay Uyar, Nurten Doğu,

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri: Vedat Atabek, Ömer Faruk Beşer, Levent Aycan,

Yedek üyeler: Nazım Kümbetli, Selim Eker, Süleyman Yel,

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: Ali Elçi, İlker Kasapoğlu, Enes Akdağ,

Yedek Üyeler: Aziz Olçayır, Murat Yeşil, İbrahim Tosun,

ASKF Delegeleri: Aygün Kaya, Şafak Kaya, İlker İğdeli,

Yedek Üyeler: Aytekin Kanal, Özkan Avcılar, Hüseyin Kanal,

Kulüp Temsilcileri: Mustafa Sezgin, Kamil Meşeci, Hasan Gül, Mehmet Karakuş, Coşkun Şenol, Abdullah Güzey, Hüseyin Açar, M.Demirel Varlıoğlu, U.Onur Bozer, Tuncay Mumcu, Eşref Arslan, Fatih İnpınar, Şadiya Bengü, Nazik Aker.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500