Advert
Advert
Advert

ÜLKEMİZİN GURURU OLDU…

ÜLKEMİZİN GURURU OLDU…
Bu içerik 933 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Milas’ın eski futbol kalecilerinden ve Milasspor Masterler Futbol takımı kalecisi Mustafa Orcan’ın yeğeni olan, halter sporcusu Ayşegül Çakın Özbekistan’da yapılan Gençler Halter Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği üçüncülük ile bronz madalya ve kupayı Türkiye’ye kazandırdı.

Geleceğin umut vaat eden başarılı sporcuları arasında görülen Halter Milli Takımımızın da sporcusu olan 19 yaşındaki sporcumuz Ayşegül Çakın, Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’nde haltere başladı.

Aydın Lisesi’nde okurken Konya Türkiye Olimpiyat Merkezine sporcu olarak alınan genç sporcumuz, Ankara Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde spor yaşamına devam ediyor.

Geçtiğimiz ay içinde Milli Takım forması ile İspanya’da yapılan Akdeniz oyunlarına katılan Ayşegül Çakı, oyunların rekorunu kırarak ülkemize şampiyon olarak dönmüştü.

Bronz Madalya İle Döndü…

Geçtiğimiz günler içersinde Özbekistan Taşkent’te yapılan Gençler Halter Dünya Şampiyonası’nda 58 kilogramda podyuma çıkan Milli Takım sporcumuz Ayşegül Çakın, kategorisinde Dünya üçüncüsü olma başarısını gösterdi.

2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanan genç sporcumuz Ayşegül Çakın’ı başarısından dolayı kutluyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500