Advert
Advert
Advert

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI…

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI…
Bu içerik 1255 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri ilçemizde de düzenleniyor… Program kapsamında Milas Eğitim Kampüs alanında ilçemiz protokolünün katılımıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi…

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında; Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yanısıra eşi Sermin Arslan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Veterinerlik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Deniz, İlçe Sağlık Müdürü M. Ergün Kırova, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü yetkilisi Durmuş Tayfun Uslu, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Orman İşletme Müdürü İbrahim Çetin Akkaya, Müdür Yardımcısı Mustafa Oral, İşletme Şefleri, Merkez Şefleri, öğrenciler ve vatandaşlar 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında şehit düşen askerlerimiz, polislerimiz ve vatandaşlarımız adına Milas Eğitim Kampüs alanına fidan dikerek hatıra ormanı oluşturuldu.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Vatan, millet için canlarını ortaya koyan Aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin canlarıyla müdafaa ettikleri devletimize ve cumhuriyetimize sonsuz kadar sahip çıkacağız” dedi.

Milas Orman İşletmesi tarafından temin edilen fidanlar Kaymakam Arslan, kamu kurum amir/müdürleri ve minik öğrencilerle beraber dikildikten sonra program son buldu.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında bugün saat 9’da 15 Temmuz Şehidi Murat İnci anısına Atapark’tan başlayan bisiklet turu gerçekleştirildi.

Program kapsamında ilçemizde düzenlenecek etkinlikler ise şöyle;

13 Temmuz 2018 Cuma…

Saat 12.30’da Ulu Camii’nde 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için hatim ve mevlit okutulması,

Saat 15’te Milas Şehir Mezarlığı’nda şehit mezarlarına ziyaret,

Saat 20.30’da Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurumlar arası futbol turnuvası final maçı.

15 Temmuz 2018 Pazar…

Saat 20’de Atapark’tan başlayacak olan Milli Birlik Yürüyüşü,

Saat 21’de yine Atapark’ta Milli Birlik Nöbeti, saygı duruşu, İstiklal Marşı, protokol konuşmaları, anı defterinin imzalanması, Kuran-ı Kerim Tilaveti, slayt şiir, Grup Göktürkler Kahramanlık Türküleri, Saat 00.13’te tüm camilerden Sela okunması, “En Uzun Gece” belgeselinin gösterimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitapları ve Milli Birlik Nöbeti tutulması.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500