Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ARSLAN’DAN, BAŞKAN ATICI’YA ZİYARET…

KAYMAKAM ARSLAN’DAN, BAŞKAN ATICI’YA ZİYARET…
Bu içerik 676 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamı Eren Arslan, çiftçilerin sorunlarının çözümü için ciddi uğraşlar veren Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçedeki STK’ları ziyaret eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı makamında ziyaret etti. Milas ortak paydasında gerçekleştirilen çalışmaların başarıya ulaşmasında STK’lar ve kurumlar arasındaki dayanışmanın, işbirliğinin büyük önem taşıdığını ifade eden Kaymakam Arslan, bu manada katkı sunan ve özveri gösteren Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’ya teşekkür etti.

Kaymakam Arslan’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Başkan Atıcı, “Çiftçilerimizin kırsal alandaki sorunlarına gösterdiğiniz duyarlılık ve çözümleme gayretlerinizden dolayı çiftçilerimiz adına teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.” diyerek odanın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Milaslı çiftçilerin devlet desteklemelerinden faydalanabilmesi için yoğun bir mesai harcayarak ÇKS işlemlerini tamamladıklarını söyleyen Başkan Atıcı, bunun yanı sıra odada görevli ziraat mühendislerinin tarımsal üretim alanlarında inceleme yaparak çiftçilere yardımcı olduklarını belirtti.

Milas’ın en önemli ürünü olan zeytinde bu yıl Akdeniz sineği tehlikesinin arttığına dikkat çeken Başkan Atıcı, “Akdeniz sineği zeytin meyvesine büyük zarar veriyor. Bu yıl zeytin veren alanlar az olduğu için bu sinek yoğun bir şekilde bu üretim alanlarına hücum edecek. Bu nedenle mücadele şart! Odamızdaki ziraat mühendisleri tuzaklar kurarak saha araştırmalarında bu riskin ciddi oluğunu belirledi. Yakın zamanda zeytin sineğiyle ilgili gerek ilaçla gerekse organik mücadele için çiftçilerimize uyarılarımız olacak.” diye konuştu.

“İSTİŞARELERİMİZİN MEYVESİNİ ALIYORUZ”

Damlıboğaz, İçme, Savran, Yaşyer ve Avşar gibi mahallerde yaşanan sulama sorunun çözümü için geçmiş dönemde yapılan toplantıların olumlu sonuçlarını aldıklarını söyleyen Başkan Atıcı, sulama sezonun şuan itibariyle sıkıntısız geçtiğini belirterek, “Akgedik Barajı Milaslı çiftçilerimiz için çok önemli. Çünkü Akgedik hem Milas Ovası’nda çiftçilik yapan hem de Damlıboğaz İçme Savran Yaşyer ve Avşar bölgesindeki çiftçilerimizin tarımsal sulamalarının kaynağıdır. Çiftçimize tarımsal sulama çalışmalarında destek veren Milas Kaymakamlığına, DSİ Bölge ve Muğla Şube Müdürlüğümüze, AK Parti İlçe Başkanlığımıza ve İlçe Başkanımız Fahri Acar’a çiftçilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve Milas Ziraat Odası Ovakışlacık Temsilcisi Halil İbrahim Akar ile birlikte hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Başkan Atıcı ile birlikte Akgedik Barajı ile barajın dereye deşarj noktasında incelemelerde bulundu.

Suyun öneminin her gün arttığını belirten Kaymakam Arslan, burada yaptığı açıklamada “Tüm çiftçilerimizin suyu en etkin ve verimli bir şekilde kullanmasını bekliyoruz. Lütfen suyumuzu israf etmeyelim.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500