Advert
Advert
Advert

EMEKLİ, FESTİVALİ DEĞERLENDİRDİ…

EMEKLİ, FESTİVALİ DEĞERLENDİRDİ…
Bu içerik 804 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen MİFAD Kültür Festivali’nin ardından değerlendirme toplantısı yapıldı…

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, Yönetim Kurulu Üyeleri, Milas Sanat Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 8-9-10 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılan festivalin değerlendirmesini yaptılar.

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli toplantıda yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi bu sene 7’ncisini düzenlemiş olduğumuz kültür festivalimiz bir öncesinde olduğu gibi yine Ramazan ayına denk geldi. Öte yandan ülkemizde bir de erken seçim süreci yaşadık. Dolayısıyla, geçmiş yıllarda yaptığımız ve gelenek haline getirdiğimiz, festival sonrası değerlendirme toplantısını bu sene biraz gecikmeli olarak yapmak zorunluluğu hasıl oldu.

Bu sene 7’ncisini düzenlediğimiz kültür festivalimizde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de kortej yürüyüşünü Ramazan ayı içinde olmamız nedeniyle yapamadık. Oysa düzenlediğimiz ilk 5 festivalde belki de organizasyonun en renkli görüntüsü, ilçemizin caddelerinde davullu-zurnalı, rengarenk kıyafetleriyle miniklerin ve ailelerin katıldığı o kortej yürüyüşleri oluşturuyordu. Organizasyonun Ramazan ayına denk gelmesi, bir yandan da havaların ısınıyor olması kortej yürüyüşünü bu sene de iptal etmemize neden olmuştur.

Bildiğiniz gibi bu sene bir de erken seçim süreci yaşadık. Dolayısıyla, geçmiş yıllarda yaptığımız ve gelenek haline getirdiğimiz, festival sonrası değerlendirme toplantısını biraz gecikmeli olarak yapmak zorunluluğu hasıl oldu.

7’nci kez düzenlediğimiz festivalimiz ilk bakışta önceki yıllara göre dar kapsamlı bir program gibi görünse de organizasyon açısından son derece başarılı olduğu kanısındayız. Kaldı ki bu sene, büyükler kategorisinde 7 bölge 7 oyun, Aşuk ile Maşuk gibi ilk kez Milaslıların izleme şansı bulduğu bir içerikle halkın karşısına çıktık.

Tüm branşlardaki eğitmenlerimizin bir yıl boyunca büyük bir emek vererek hazırladıkları gösteriler, yine izleyenlerden tam not aldı. Bu anlamda en büyük alkışı ve teşekkürü festivalde görev alan minik yavrularımız, gençlerimiz ve büyükler kategorisinde halk oyunlarımızı sergileyen kursiyerlerimiz, tüm eğitmenlerimiz hak etmişlerdir. Bizler sadece onların emeklerinin sergilendiği organizasyonun düzenleyicileriyiz.

Elbette bu organizasyonların halkımızla buluşmasını sağlamada ekonomik yönden bizlere destek olan sponsorlarımız var. Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal, Kabaçam İnşaat Hidayet Kabaçam ve Sarmaşık Bijuteri Süleyman Dere’ye sizlerin aracılığıyla bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Ve her zaman söylediğimiz gibi, bizleri tüm etkinliklerimizde yalnız bırakmayan değerli Milas halkına ve etkinliklerin duyurulması noktasında sürekli yanımızda olan siz basın mensuplarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500