Advert
Advert
Advert

OVAKIŞLACIK’IN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU…

OVAKIŞLACIK’IN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU…
Bu içerik 1249 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas'ın kırsal Ovakışlacık Mahallesi'nde yaklaşık 40 yıldır elektrik sistemindeki yetersizlik, AK Parti İlçe Başkanlığı’nın girişimiyle çözüme kavuşturuldu…

Milas'a bağlı Ovakışlacık Mahallesi'nde trafo yetersizliği nedeniyle yaklaşık 40 yıldır süren sorunlar, AK Parti İlçe Başkanlığı’nın girişimi, AYDEM ekiplerinin çalışmasıyla çözüldü.

Mahallede trafo yetersizliği nedeniyle yeni abonelere elektrik verilemiyor, özellikle süt üretiminde kullanılan makineler, sulama sistemlerine enerji gelmemesi nedeniyle hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde sorunlar yaşanıyordu. Ovakışlacıklılar, mahalledeki tek trafonun da hırsızlık gibi kötü niyetli girişimlilere karşı zarar görmemesi için de özellikle yaz aylarında nöbet tutuyorlardı.

Mahallelilerin uzun zamandır girişimlerde bulunmalarına rağmen bir türlü çözülemeyen sorun, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ve AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar'ın girişimleriyle kısa sürede karşılık buldu. AYDEM Milas İlçe Müdürlüğünün çalışmasıyla önceki gün mahallenin ihtiyacını karşılayacak trafo yerleştirildi. Trafonun gelişi, uzun zamandır sorun yaşayan mahalle halkı tarafından sevinçle karşılandı. AK Parti Milas İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri de, Ovakışlacıklıların bu sevincine ortak oldu.

Konuya ilişkin bilgi veren AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, trafonun yetersizliği nedeniyle Ovakışlacıklıların emeklerinin ziyan olduğuna dikkat çekerek, "Bu durum hem tarımsal üretimi etkiliyordu hem de günlük yaşam olumsuz etkileniyordu. Hemşehrilerimizin sık sık talepte bulunduğu ancak gerçekleştirilemeyen sorunu çözmüş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ovakışlacık'tan başlamak üzere bu çalışma aynı zamanda Milas'ta büyük bir kalkınma hamlesinin de işaretidir" dedi.

Acar, "Bu çalışmada inisiyatif alan Aydem İlçe Müdürümüz ve ekiplerine, Bizi bir an rahat bırakmayan ve sürekli talepte bulunan Ovakışlacık mahalle sakinlerine ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederiz" diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500