Advert
Advert
Advert

TEMA BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR…

TEMA BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR…
Bu içerik 550 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Milas Temsilciliği, (TEMA) iklim değişikliği ve sürdürülebilir tarım alanlarının azalmasına dikkat çekmek amacıyla ilçemizde etkinlik düzenledi.

TEMA Vakfı Milas Sorumlusu Mehmet Nergiz ve bir grup Tema gönüllüsü genç ilçemizde TEMA’nın çalışmalarının tanıtılması, iklim değişikliğine ve sürdürülebilir tarım alanlarının azalmasına dikkat çekmek amacıyla Atapark’ta bir stant kurarak hem TEMA Vakfı’nın çalışmalarını hem de yeni gönüllüler kazandırılması adına bir çalışma yaptılar.

Açtıkları stantlarda TEMA’nın tanıtımının yanı sıra gönüllü sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten TEMA Vakfı Milas Sorumlusu Mehmet Nergiz; “TEMA Vakfı, toprak erozyonu sorununa karşı duyarlı, bilinçli ve etkin bir kamuoyu oluşturabilmek için 1992 yılından bu yana mücadele ediyor. TEMA’nın en büyük gücü, her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile Muğla’da sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak, ilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz”  dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500