Advert
Advert
Advert

ANNE VE BABALAR DİKKAT!..

ANNE VE BABALAR DİKKAT!..
Bu içerik 4198 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, “Anne ve Babalar Dikkat” başlığı adı altında sosyal medyada 12 maddelik bir paylaşım yaparak, çocukların kendilerini koruyabilmesi için ailelerin çocuklarını nasıl bilgilendirmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, ailelere çocuğun tanımadığı kişilerle fiziksel temas kurmasına izin verilmemesi, çocuğun tanımadığı kişilerden uzak durması, tanımadığı bir kişi tarafından vücuduna dokunulduğunda nasıl tepki vermesinin öğretilmesi gerektiği bildirildi.

Paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

"Çocuğunuzun adını her yere yazmayın. Çocuğunuzun fotoğraflarını ismiyle birlikte sürekli sosyal medyada paylaşmayın. Telefon numaranızı ve acil ihbar hatlarını (155-156-112) ezberletin. Çocuğunuzun tanımadığı kişilerin arabalarından uzak durması gerektiğini ve gelebilecek tehlikelere karşı arabanın gittiği yönün tersi istikametinde koşmasını öğretin. Çocuğunuz kaybolduğunda güvenlik güçlerinden yardım istemesi gerektiğini öğretin. Çocuğunuz için acil durumlar karşısında gizli bir kod icat ederek 'anne ve babamın adı ne? Aile şifremizi söyle?' diye sormasını isteyin. GPS sayesinde ve çeşitli mobil konum uygulamaları ile çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenin ve şarjının ne kadar kaldığını takip edin. Kendini tehlikede hissettiği anda 'Ben onu tanımıyorum!' diye bağırmayı öğretin. Tanımadığı kişilerle asansöre binmemesi gerektiğini söyleyin."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GÜRSEL     0000-00-00 uyarmak guzel tabikide her anne baba bunun bilincinde mutlaka uyariyor ama ben sunu merak ediyorum bunlar hic yakalanmiyormu yetersiz kanityok serbest olmaz kes bakalim cezayi kes kardesim organini nerde yasiyoruz ya biz cocuklarimizi rahat bisekilde sokaga gonderemeyecekmiyiz korkumuzdan cocuklar eve kapanip kaliyor cezalar uygulansin cocuklara kalkan eller cinsel iletisim enagir cezayiver bakalim oluyomu bu ulkede cezayok herkes suc isliyor ama sonuc sifir olmaz damgala halkin icine gonder
Türkan     0000-00-00 Bütün yavrularimizi sapık zihniyetten korusun yüce allah biz annelerde gözümüzün önünden ayirmamaliyiz emniyet mensubu polis arkadaslarimizin varlığı bi nebze olsun içimi rahatlatiyor iyiki varsınız Rabbim cumlenizi korusun saygilar