Advert
Advert
Advert

TEMA GÖNÜLLÜLERİNİ ARIYOR…

TEMA GÖNÜLLÜLERİNİ ARIYOR…
Bu içerik 1030 kez okundu.
Advert

TEMA Milas Temsilciliği tarafından ilçemizde 6 Temmuz 2018 Cuma günü 17-20 saatleri arasında, tanıtım standı kurulacak… Stantta İlçe Temsilciliği aynı zamanda gönüllü kaydı hakkında da bilgi vererek, üye kayıtları alacak…

TEMA Milas Temsilcisi Mehmet Nergiz yaptığı yazılı basın açıklamasında, 6 Temmuz 2018 Cuma günü 17-20 saatleri arası Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu girişinde kuracakları standa tüm Milas halkını davet ederek, “ülkemiz çöl olmasın, gelin birlikte topraklarımızı koruyalım” dedi.

TEMA Milas Temsilcisi Mehmet Nergiz’in yazılı basın açıklaması şöyle; “TEMA Milas İlçe Sorumluluğu olarak amacımız; ülkemizde doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması, erozyonla mücadele, toprak örtüsü ve toprağın korunması ve ağaçlandırmanın önemi hakkında kamuoyunu eğitmek ve bilinçlendirmek, ağaç ve orman sevgisini topluma mal etmek, hayvancılığın temeli olan çayır ve meraları koruyup geliştirmek, çölleşme ile mücadelede dünyaya örnek bir hareketi ülkemizden başlatmak, doğal varlıkların, insan sağlığının, yeşil alanların, toprak ve bitki örtüsünün, ormanların, meraların korunması, geliştirilmesi ve yenilerinin teşkil edilmesini sağlamak için faaliyette bulunmaktır.

TEMA’nın hedefi öncelikle ulusumuza, onun temsilcilerine, siyasi partilere ve hükümetlere, resmi ve özel kuruluşlara, eğitim kurumlarına, basın yayın organlarına toprak erozyonun nedenlerini, vahim sonuçlarını ve ülkemizin çöl olma tehlikesini anlatmaktır.

TEMA Vakfı, ülkemizin en önemli hazinelerinden birinin toprak olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, orman, çayır, mera ve tarım alanlarının, su ve bitki gen kaynaklarının, doğanın korunması ve erozyonun önlenmesi konusunda belirli devlet politikalarının gerekli ve zorunlu olduğuna inanmaktadır. Bu hedeflere ulaşmakta teknik yönden yeterli bir kadro, teşkilat ve mali imkanlarla mümkündür.

Toprak erozyonu nedeniyle hızla yok olan tarım alanlarının ve meraların verimliliğinin arttırıldığı koşulda, kırdan kente göçün önlenebileceğine inanmakta olan TEMA’nın amaçları doğrultusunda, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu girişinde 6 Temmuz 2018 Cuma günü 17-20 saatleri arasında TEMA tanıtım standına tüm Milaslıları bekliyoruz.”

TEMA’ya Nasıl Üye olurum?

1- Online Gönüllü Formu’nu doldurarak ve ardından ödeme bölümü bilgilerine kredi kartı bilgilerini girerek üye olabilirsiniz.

2- Gönüllü formunun çıktısını alınız eksiksiz doldurunuz. gonullu@tema.org.tr e-posta adresine veya TEMA Vakfı Genel Merkezi adresine gönüllülük bağışınızı yaptıktan sonra bağışlarınıza ait dekontu. Doldurduğunuz gönüllü formu ile gönderiniz.

Gönüllülük Bağışı;

0-13 yaş arası iseniz 10 TL. (14 yaşına geldiğinizde gönüllülük kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.)

14-24 ya arası iseniz 10 TL. (25 yaşına geldiğinizde gönüllülük kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.)

25 yaş ve üstü iseniz 30 TL.’dir. (25 yaş üstü gönüllülük ömür boyudur.)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500